Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
İstanbul’da illegal bir şeyler oluyor!

İstanbul’da illegal bir şeyler oluyor!

Bu şehri tüm keşmekeşine rağmen nasıl seviyorsunuz sorusuna bir yanıt da  Sybille Chrysalide‘den geliyor; illegal_cinema.

Sanatçı Marta Popivoda’nın, Belgrad ve Zagreb’den sonra İstanbul’a taşıdığı [illegal_cinema] projesi kapsamında, 31 Ocak‘tan 28 Şubat‘a kadar, her cumartesi, Tütün Deposu’nda bir film gösterimi gerçekleştirilecek.

KATILIM ÜCRETSİZDİR.

TÜTÜNDEPOSU
Lüleci Hendek Caddesi No: 12 / Tophane

 

Şimdi esas konumuza gelelim;
Burada ne oluyor? Kirli işlerine bizi alet etme ebegumeci! demeyin

Bu projede katılımcıların da aktif rol alarak katılmasıyla;
kolay bulunmayan, kendi katogarilerinde marjinal duruşa sahip filmlerin gösterilmesi planlanmaktadır.

Hatta ben de bi film var  o biçim, bu filmi duysa kesin şu kadar da adam gelir diyorsanız. Getirdiğiniz filmi de programa dahil edebiliyorlar.

Peki bunları bize niye anlatıyorsun ebegümeci dediğinizi duyar gibi oluyorum, ahanda haberimizin siz bigucanları ilgilendireceğini düşündüğüm kısmı;

Bu haftaki (21 Şubat 2009 19:00) programda Czech Dream var!

CZECH DREAM (2004, Çek Cumhuriyeti)
Yönetmenler: Vit Klusak, Filip Remunda
Süre: 90 min
illegal_cinema Belgrad arşivinden…

FİLM İNGİLİZCE ALTYAZILIDIR.

Czech Dream, Vit Klusak ve Filip Remunda adlı iki genç yönetmenin mezuniyet projesi olarak çektikleri bir belgeseldir. Klusak ve Remunda, aslında var olmayan ‘Českı sen’ adlı bir hipermarket için büyük bir reklam kampanyası başlatırlar.

Bu iki öğrenci, iş adamı gibi davranarak, bir reklam ve halkla ilişkiler ajansını kendilerine bir tanıtım kampanyası hazırlamaları için ikna ederler. Otoyolların bilbordlarında reklam afişleri asılır, Prag’da 200.000 broşür dağıtılır. Hipermarket için bir jingle ve televizyona verilmek üzere bir kaç reklam filmi hazırlanır. Reklam kampayasında kullanılan slogan “Gelmeyin” ve “Harcamayın”dır. Gene de 3000’den fazla alışveriş meraklısını çekmeyi başarırlar.

Ben cumartesi orada olacağım, gelmek isteyen tüm bigucanları bekliyoruz! Hazır illegal sinemaya merak salmışken, bir de informal buluşma organiza edeyim de sonrasında bi yerlerde toplaşır, muhabbet ederiz, ne dersiniz?

Geleceklere not: Depo soğuk oluyor sıkı giyinin

Ebegumeci iyi hoş dedin de biz araştırmacı ruhlu insanlarız senin yazdıkların bizi kesmez diyen bigucanları buraya alalım

Czech Dream
imdb
wipedia
16 beaver group