Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
iPhone’a Geçmek Çok Kolay

iPhone’a Geçmek Çok Kolay

Android kullanıcılarını hedefleyen iPhone filmleri, iPhone'e geçmenin hiç de zor olmadığını sade bir görsel dil ile anlatıyor.

Life is easier on iPhone” Apple’ın geçtiğimiz ay yayına giren ve hayatın iPhone ile daha kolay olduğunu anlatan kampanyası. Ezeli rakip Android’e laf atan kampanya, iPhone’un çeşitli özelliklerini sade bir görsellik içerisinde öne çıkaran kısa kısa filmlerden oluşuyor. Android kullanıcılarına iPhone’a geçmeyi salık veren bu filmlere bu hafta 3 yeni film daha eklendi. Böylece kampanyanının vurguladığı özellikler 8’e çıkmış oldu.

Apple’ın klasikleşen Mac vs PC (veya Get a Mac) kampanyasını anımsatan filmlerin hiçbirinde diyalog yok, hepsi iPhone ve Android kıyaslamasını basit görsel betimlemelerle anlatıyor. 16 saniyeyi geçmeyen filmler; bir tarafı diğer telefonu temsilen gri, iPhone’u anlatan tarafı ise renkli olacak şekilde ikiye bölünmüş ekran üzerinden kıyaslama yapıyor ve fotoğraf taşıma, müzik, gizlilik, görüntü kalitesi, güvenlik, rehber, taşıma kolaylığı ve performans gibi konular ele alınıyor. Örneğin, gri taraftaki hırsız bir türlü renkli tarafa geçemiyor çünkü o taraf daha güvenli. Ya da insanlar zıplayarak kolayca griden pembeye geçiyor çünkü rehberinizi taşımak bu kadar kolay. Sonuç olarak iPhone özetle diyor ki “Ben daha iyiyim, taşınmak da hiç zor değil!” Böylece, özellikle de iPhone’a geçmeyi düşünüp taşınma kısmını gözünde büyütenleri ikna etmeyi hedefliyor.

Dijital ortamda yayına giren ve Android kullanıcılarını hedefleyen kampanya, bilgilendirici bir mikro site üzerinden de destekleniyor.

Görsel: YouTube