Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Hikaye Anlatan Duvarlar

Hikaye Anlatan Duvarlar

Castorama için yaratılan etkileşimli duvar kağıdı; üzerindeki karakterler aracılığıyla uygulama içerisindeki hikayelere yönlendiriyor.

Geçtiğimiz haftalarda Fransız yapı market zinciri Castorama; TBWAParis ile birlikte çok tatlı bir fikri hayata geçirdi: Çocuk odaları için etkileşimli bir duvar kağıdı! “Magic Wallpaper” (Sihirli duvar kağıdı) adını taşıyan ürün; tablet veya akıllı telefonlar üzerindeki uygulama aracılığıyla üzerindeki karakterlerin hikayesini anlatıyor. Gerçekten de çok minnoş bir fikir.

Sihirli duvar kağıdı ilk bakışta çocuklar için sevimli bir duvar kağıdı gibi görünüyor. Üzerinde ajans tarafından tasarlanmış, birbirinden eğlenceli 10 farklı çizim karakter var: Süper kahraman, uzaylı, prenses, robot, büyücü, çeşitli hayvancıklar… Çocuklar için bildiğimiz duvar kağıtlarından gibi ama değil! Bu karakterlerin herbiri aslında dijital bir ayraç zira tablet veya akıllı telefonunuzla bunları taradığınıza uygulama üzerinden ilgili karakterin hikayesine gidebiliyor ve hikayeyi indirebiliyorsunuz. Hatta iki farklı karakteri aynı anda taradığınızda farklı bir hikayeye ulaşabiliyorsunuz. Böylece çocuğunuza okuyabileceğiniz ya da anlatabileceğiniz yüzlerce hikaye elinizin altında oluyor. Tüm hikayelerin 5’er dakika civarında olduğu düşünülürse hiç de fena bir malzeme değil.

“The Magic Wallpaper” uygulaması ile iki hikaye deneyimine ulaşabiliyorsunuz. Sesli modda hikaye; bir hikaye anlatıcısından dinlenebiliyor. Kendi okumayı tercih edenler içinse metin seçeneği var. Buradan hikayenin metnine ulaşıp hikayeyi kendiniz okuyabiliyor, ilgili kelimelere yerleştirilmiş ses efektleri sayesinde eğlenceli hale getirebiliyorsunuz. Uygulama; daha az zararlı ışın yayan uçak modunda veya parlaklığı kısan gece modunda çalışabiliyor.

Uygulama App Store veya Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Künye:
Reklamveren: Castorama
Reklam Ajansı: TBWA/Paris
Yönetici Yaratıcı Yönetmen: Faustin Claverie, Benjamin Marchal
Reklam Yazarı: Fabien Duval, Glen Troadec
Sanat Yönetmeni: Fabien Gille, Nicolas Barrès
İllüstratör: Paul Reyrolle, Jeremy Armand, Fabien Gille, Romain Belleville
Konsept Sanatçısı: Benjamin Marchal
UX: Yann Lupion
Dijital: DANParis
Sanat Yönetmeni: Mélany Caulet
Digital Yaratıcılar: Philippe Simonet, Guilhem Vacher, Ivan Zindovic, Julie Laroussinie
Uygulama: Kamal Zitouni
Uygulama ve Dijital Yapım: (TBWAElse) Maxime Boiron,Cathy Pericone

Görsel: YouTube