Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Her Şey Bir Kıvılcım ile Başlar

Her Şey Bir Kıvılcım ile Başlar

Puma, Spark isimli yeni bir ayakkabı koleksiyonunu marka elçisi teknik direktör Pep Guardiola ve ünlü futbolcular ile tanıtıyor.

Puma geçtiğimiz Haziran ayında Find Your Flow kampanyası ile dünyaca ünlü futbolcuları bir araya getirmiş modayı sporu ve dansı harmanlayarak ayakkabılarının tanıtımını gerçekleştirmişti. Marka Spark (Kıvılcım) isimli yeni bir ayakkabı koleksiyonu için futbolcular ve geçtiğimiz Temmuz ayında marka elçisi olan Pep Guardiola ile bir kampanya gerçekleştirdi.

Spark koleksiyonu ünlü futbolcuların ayağında

Find Your Flow kampanyasında olduğu gibi Paris merkezli ajans Lafourmi tarafından hazırlanan “Be The Spark” isimli kampanya oldukça tempolu sahnelerden oluşuyor. Film, 80’lerin elektro esintili ve gizemli melodisi ile açılıyor. Spark modelinin ortaya çıkması ile bir anda tüm şehir kararıyor ve karanlık bir odadaki camlı bölmede Pep Guardiola ortaya çıkıyor. Guardiola, her şeyin bir kıvılcımla (Spark) başladığını belirtirken sporcuyu zirveye taşıyanın tek bir kıvılcım olduğuna dikkat çekiyor. Bu sözlerin ardından kampanyada yer alan futbolcular Spark koleksiyonundan ayakkabıları ile hünerlerini sergilemeye başlıyor. Keskin ve dinamik geçişlerin olduğu sahnelerde Antoine Griezmann, Sergio Agüero, Luis Suárez, Marco Reus ve Romelu Lukaku yer alıyor.

Oyuncuların sahada enerji patlaması yaşamasının ve bir kıvılcım gibi parlamasının sebebi olarak yeni koleksiyonda yer alan ayakkabılar gösteriliyor. 60 saniyelik filmin yönetmenliğini Sharif Abdel Mawla gerçekleştiriyor.

Lafourmi ajans direktörü Marvyn Lépine, futbolu güncel referanslar ile birleştirerek eğlenceli sahneler yakaladıklarını belirtiyor. Lépine, Pep Guardiola‘nın kamera karşısındaki oyunculuğundan da bahsetmekten geri kalmıyor. Reklam filminde bir yandan Stranger Things gerginliği hissedilirken diğer taraftan bu gerginlikten ortaya çıkan eğlenceli sahneler yer alıyor.

Dijital kampanya haziran ayında başlayacak olan Euro 2020’ye kadar Puma’nın çevrimiçi kanallarının yanı sıra oyuncuların sosyal ağlarından da paylaşılacak.

Künye

Müşteri: Puma
Ajans: LaFourmi
Metin Yazarı: Xavier Yonter, François Bévierre
Stratejik Planlama: Jordane Rabute
Sanat Yönetmeni: SevenOneThree
Yaratıcı İçerik Prodüktörü: Matthieu Vidal, Robin Manigot
Hareket Tasarımı: Khammy Vilaysing
Müzik: Mr Viktor
Fotoğraf: SevenOneThree
Video: Hadrien Picard
Yaratıcı Yönetmen: Julien Hablainville
Prodüksiyon Şirketi: Partizan
Yönetmen: Sharif Abdel Mawla
DOP: Daan Bukman
İdari Yapımcı: Khalid Tahhar
Post Prodüksiyon: Royal Post
VFX: Julien Laudicina
Editör Manuel Coutant
Beste: Niels den Otter – Audentity
Ses: Martin Dillais

Görsel: YouTube