Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Hayvanları Şaşırtan Battaniye Numarası ile HAYTAP’tan Sahiplendirme Mesajı

Hayvanları Şaşırtan Battaniye Numarası ile HAYTAP’tan Sahiplendirme Mesajı

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), TBWA\Istanbul imzalı yeni içeriğinde #whatthefluffchallenge'ı kullanarak duyarlı olma, satın almayıp sahiplenme mesajı veriyor.

What The Fluff Challenge, yaklaşık bir ay kadar önce ortaya çıkan bir internet meydan okuması. Twitter ve Instagram’da #whatthefluffchallenge ile yayılıyor. Hatta Ağustos 2017’den de bu trendin ilk örnekleri görülebiliyor. Hatta bu meydan okumayı papağanıyla beraber yapanlar da var. Bu şaşkınlık, kişinin bir anda kaybolması hayvanlar için kolay idrak edilebilecek durumlar değil. TBWA\Istanbul da bu eğlenceli akımdan yola çıkıp içindeki dramı açığa çıkarmış. HAYTAP için hazırladıkları içerik federasyonun Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarında kullanıldı.

Eğlence beklerken gelen dram

Hayvanların evcilleştirilmesi onlar üzerinde sonsuz hakkımız olduğu fikrini de yerleştirdi zihinlerimize. Hayvanları istediğimiz gibi çiftleştirmek, üretmek, satmak, etinden ve sütünden faydalanmak, çalıştırmak ve hatta kimi zaman duygusal ihtiyaçlarımız için onların bizimle olmasını, hayatlarını kontrol etmemizi istiyoruz. Köpekler ve kediler de ev yaşamına en çok uyum sağlamış hayvanlardan. Dolayısıyla insanların onları eskisi gibi görevler vermek için değil duygusal amaçlarla himayesi altına alıyor.

Küçükken sevimli görünüşüyle gönülleri çalan köpekler de büyüdükleri zaman daha bir birey oluyor. Kendi karakteri gelişiyor ve bebekliğindeki gibi şımartılmış sevgi yaratmıyor. Tuvalet eğitimi, topluma angajman derken insanların motivasyonları kırılabiliyor. Bunun karşılığında da yapıcı adımlar atmak yerine en basit yol seçiliyor; sorunu ortadan kaldırmak, terk etmek.

TBWA\Istanbul ve HAYTAP, mevcut bir meydan okumayı kullanarak terk edilme hissinin nasıl bir yüz ifadesiyle yaşandığını, nasıl bir hüzne gebe olduğunu gösteriyor. Mevcut akım eğlenceli ve komik içerikler sunarken HAYTAP’ın versiyonu, şaka yapılmayan gerçek olayları yansıtıyor.

Künye:
Ajans: TBWA\Istanbul
Reklamveren: HAYTAP

Görsel: Facebook