Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Gerçek Oyun Alanlarında Görüntülenen Barbie’ler

Gerçek Oyun Alanlarında Görüntülenen Barbie’ler

Barbie, ışıltılı dünyasının dışına çıkıyor ve gerçek sahiplerinin, yani çocukların oyun alanlarında, daha gerçek ve yaratıcı kompozisyonlarda hayat buluyor.

Barbie’nin bazen tek başına şık kıyafetler içinde, bazen Ken’le yer aldığı, yıllardır görmeye alışık olduğumuz “mükemmel” fotoğraflarına, yeni ve gerçekçi bir soluk geldi. Mattel’in, sosyal medyada #MakeUnderMonday etiketiyle paylaşmaya başladığı fotoğraflar, Barbie’nin hayatının her zaman parıltılar içindeki bir dünyada geçmediğini anlatıyor.

#MakeUnderMonday etiketli kampanya kapsamında paylaşılan fotoğraflardaki kompozisyonlar, çocukların kendi Barbie’leriyle oynarken kurguladıkları sahnelerden oluşuyor: “Camp Dolphin” isimli fotoğrafta sürreal bir kamp alanında yüzü gözü kirlenmiş bir Barbie görüyoruz, saçları da muhtemelen 8 yaşındaki sahibinin kendi tokasıyla toplanmış. 4 yaşındaki Kelly’nin hayal gücünün ürünü “Planet Sandbox” isimli bir diğer fotoğrafta ise plastik bir içeçek şişesi astronot Barbie’ye uzay mekiği olmuş.

“Büyüklerin” çocuk hayal gücüne erişemeyen, -mış gibi yapan yapay kompozisyonlarındansa, Barbie’lerin gerçek sahiplerinin yarattığı fotoğraflar çok daha gerçekçi, yaratıcı ve güzel olmuş.

Görsel; instagram