Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Gelecekteki haline iki çift lafın varsa buyur!

Gelecekteki haline iki çift lafın varsa buyur!

Bugün benim doğum günüm, tam 24 yaşına bastım ve gördüm ki büyüdükçe insanın kendi hayatına ait endişesi artıyor.

Hayattaki bir sonraki adımımı hep merak ediyorum ve bundan en az 1 en çok 10 sene sonra kendimi düşündüğümde nerede olmak istediğimi kestirirken nerede olabileceğimi tahmin edemiyorum.

Keşke zaman içerisinde kendimizi izleme şansımız olsa ama diğer tarafa gitmeden. Ölümden sonra hani her şey izletilecekmiş ya bize işte o gerçek hayatta da olsa dedim dün gece kendi kendime.
Sonra bi arkadaş muhabbeti sırasında öğrendiğim geleceğe mektup yazma olayı geldi aklıma.

Futureme.org. Bu uygulamada gelecek zamana mektup yazıyorsunuz. Mektupları özel ya da açık olarak yazmak mümkün, bu sayede yazılan başka mektupları da okuyabiliyorsunuz. Geleceğe 900 binden fazla mektup yazılmış ve bu mektuplardan en çok okunan 200 tanesi kitap olarak basılmış. Yapmanız gereken mektubunuzun gönderilmesini istediğiniz tarihi ve mail adresini seçmeniz sonrasında gelecekteki size ne kadar lafınız varsa hepsini sıralamanız. Şaka bir yana Aygül’ün söylediğine göre Yalçın düzenli olarak yapıyormuş mesela. Adam akıllı! Bu sayede yazıyla bıle olsa zaman içerisinde kendisini izleyebiliyor. Yapmak istediği, yaptığı ve yapamadığı şeyleri görüp hayatının rotasını değiştirebiliyor.

Beni soracak olursanız ben de başladım bugün. Bakalım bir sonraki doğum günümde nerde ve ne şekilde olacağım. Tavsiye ederim! 🙂