Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Geleceğin Pikabı, Plakları Havada Döndürebiliyor

Geleceğin Pikabı, Plakları Havada Döndürebiliyor

MAG-LEV Audio, havada duran pikap ile sürtünme kuvvetini azaltarak dinleyici deneyiminin kalitesine çok farklı bir açıdan yaklaşıyor.

“Dünyanın İlk Havada Duran Pikabı”nı (The First Levitating Turntable) sihirli yapan en önemli özelliği, onun sürücü sistemi. Bu sistem tamamen dinleyici deneyiminin kalitesini yükseltmeyi hedefliyor ve sistemin yapısı piyasada görebileceğiniz diğer örneklerden tamamen farklı bir anlayışla çalışıyor. Pikabı tasarlayan MAG-LEV Audio ekibi, kendi tasarladıkları inovatif ve patentli teknoloji sayesinde, manyetik güçle plağı havada tutmayı başarmakla kalmamış ayrıca sensör kontrollü bir yazılım sayesinde plağın kusursuz şekilde dönmesini de sağlamış. Plağın havada duruyor olması, sürtünme kuvvetini en aza indiren ve bu projeyi eşsiz bir dinleyici deneyimi sunacak noktaya taşıyan en önemli özelliği. MAG – LEV Audio, yüksek aralıklı ses bileşenleri ve titiz bir teknoloji entegrasyonu ile adeta geleceğin pikabını yaratmış.

MAG – LEV Audio, inovasyon yapmayı da müziği de çok sevdiklerini ifade ediyor. İnsanlara yeni ve çok daha iyi bir plak dinleme deneyimi sunmanın yollarını sürekli araştıran ekip, ses teknolojisinin sınırlarını zorlamış. Teknolojik olarak ürettikleri bu ileri deneyimi aynı zamanda pikap tasarımı formuna sığdırabilmişler; kendi deyimleriyle sıfır yer çekimi hissini insanların oturma odalarına taşıyabilmişler.

MAG – LEV Audio, Kickstarter‘da hedeflediği 300,000 dolarlık desteğin yaklaşık üçte birini toplamayı tamamlamış ve ürünün prototipine yeni özellikler ekleyerek onu geliştirmeye devam ediyor.

“Manyetik güçle havada durma” konseptine geçtiğimiz hafta havada duran bulut lamba projesinde de yer vermiştik.Görsel: Kickstarter