Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Fiziği Büken Sürreal GIF’ler

Fiziği Büken Sürreal GIF’ler

Hugo Germain, günlük hayatın içindeki sıradan hareketlere sürreal efektler koyarak gerçeklik algısını sorguluyor.

Fransız sanatçı ve öğrenci Hugo Germain, mühendislik eğitimi alırken elde ettiği matematik ve fizik bilgisini günlük hayatın ilhamlarıyla besleyerek gerçeküstü GIF’ler üretiyor. Fosforlu kalemin hareketiyle ucundan saçılan gaz bulutu veya kurşun kalemin çizgilerinin ardından dağılan toz parçaları karşılıyor bizi Germain’in gerçeküstü dünyasında.

Germain, gün içerisinde aklına gelen fikirleri doodlevari çizimlerle not ediyor ve Adobe After Effects veya Cinema 4d yardımıyla GIF’e dönüştürüyor. Sonuçlar ortaya çıktığındaysa ilk anından oldukça farklı olduğunu dile getirse de GIF’lerin kendi hikayesini yaratmasından dolayı da oldukça memnun.

Eserlerini üretirken duyduğu temel motivasyonun ilham vermek ve fiziksel gerçekliğin farklı şekillerde algılanabileceğini göstermek olduğunu Really Shit’deki yazısında belirtiyor. Germain’in üretim tarzı; çocukken demir parmakların olduğu okul, bahçe duvarı gibi yerlerden yürürken parmakları üzerinde gezdirme veya yerdeki döşemelerin çizgilerine basmadan yürüme gibi minik oyunları hatırlatıyor.

Görsel; Hugo Germain