Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Doğayla İnsanı Barıştıran Sürreal Fotoğraflar

Doğayla İnsanı Barıştıran Sürreal Fotoğraflar

Mısırlı tasarımcı ve fotoğrafçı Hussam Eissa, insan ve doğa arasındaki ilişkiyi görkemli kompozisyonlarla sergiliyor.

Doğa, insandan bağımsız olarak kendi döngüsünde ilerlerken yaşamı ve ölümü bir harmoniyle işliyor. Tarihin antik dönemlerinden geleceğin uç noktalarına kadar doğa adeta bir rutini takip ediyor. Kimi zaman gezegen dışından bir müdahaleyle kimi zaman da yanardağ veya insanlık gibi gezegen içinden bir faktörle rutinde değişiklikler oluyor. Ancak doğa buna da uyum sağlıyor. İnsanoğlu kibiriyle kendini doğanın üzerinde bir yere koyunca da insan-doğa ilişkisi haliyle iki farklı dünyanın buluşmasıymış izlenimi yaratıyor.

Mısırlı tasarımcı ve fotoğrafçı Hussam Eissa, portre odaklı kompozisyonlarında gerçeküstü anlatımlar yaratıyor. Ağırlıklı olarak düşsel dünyadaki buhranları ve yıkıntıları işleyen sanatçı hayvanlarla insanları bir bütünmüşcesine ele alıyor. Koyu tonlarla ışığı bir arada kullanışı ise çalışmalarındaki dengeyi yaratıyor.

Gabriel levesque‘in hazırladığı çift pozlama temelli, zihin içinde yeni evrenler açan çalışmaları veya Scarlett Hooft Graafland‘ın balon ve şapka gibi nesnelerle doğayı buluşturduğu fotoğraflarının yanında Eissa’nın çalışmaları kişinin yalnızlığını ve bireyselliğini daha yoğun hissettiriyor.

Hussam Eissa‘yı Behance, Instagram ve Twitter‘dan takip edebilirsiniz.

Görsel: Hussam Eissa