Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Depremzedeleri Onlara Evini Açmak İsteyenlerle Buluşturan Site

Depremzedeleri Onlara Evini Açmak İsteyenlerle Buluşturan Site

Evlerini, otellerini veya konaklama alanlarını depremzedelerin kullanımına açarak misafir etmek isteyenler "Misafir ol" platformunda ilan verebiliyor.

Depremzedeleri hızlı bir şekilde insani yaşam koşullarına kavuşturabilmek, şu anki en önemli meselelerden biri. “Misafir ol” bu konuda gerçekleştirilen en dikkat çekici sosyal sorumluluk projelerinden.

Misafir ol kullanıcıların evlerini, otellerini veya konaklama alanlarını depremde evini kaybeden depremzedelerin kullanımına açarak misafir etmesine aracılık ediyor. Sistem iki tip kullanıcıya hizmet veriyor. Evini ihtiyaç sahibi kişilere açan kişi, kullanıcı aydınlanma metni ve KVKK metnini okuyup, sms onay işlemlerinden sonra ilan talep formunu dolduruyor ve talebi oluşturuyor. İhtiyaç sahibi kullanıcı da sms onayı ve bilgilendirme metinlerini okuyup kullanıcı kaydını oluşturuyor, daha sonra kendine uygun gördüğü ilanı okuyup, misafir ol butonuna tıklıyor. Böylece ev sahibi kullanıcıya bildiri gidiyor. Bildiride ihtiyaç sahibinin iletişim bilgileri yer alıyor, gerek platform üzerinden, gerekse iletişim numarasından karşılıklı görüşme sağlanıyor. Taraflar mutabakata varırsa yardım gerçekleşiyor.

Pelin Batu’nun paylaşımıyla birçoğunuz bu platformdan haberdar olmuş olabilirsiniz. Yorumlara bakıldığında zaman zaman teknik aksaklıklar yaşandığı ancak sonradan giderildiği görülüyor. Ben bu haberi yazdığım sırada sitede bir sorun gözlemlemedim.

Görsel: misafirol