Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Davranış Bilimi ve Yaratıcılığı Buluşturan Festival: Nudgestock 2021

Davranış Bilimi ve Yaratıcılığı Buluşturan Festival: Nudgestock 2021

Dünyanın dört bir yanından konuşmacıların yer aldığı, ücretsiz olarak kayıt olunabilen yaratıcılık ve davranış bilimi festivali Nudgestock 2021, 11 Haziran’da çevrimiçi gerçekleşecek.

Davranış bilimi, pazarlama, yaratıcılık ve tüm bunlarında ötesindeki bazı önde gelen düşünür ve uygulayıcıları bir araya getiren davranış bilimi ve yaratıcılık festivali Nudgestock, bir gün boyunca farklı düşünmek, yeni bakış açıları keşfetmek isteyenleri çevrimiçi etkinliğinde ağırlıyor. Bu yıl dokuzuncusu gerçekleşecek yaratıcılık ve davranış biliminin kesiştiği festivalin küratörlüğünü Ogilvy Consulting üstleniyor.

Nudgestock 2021, en son trendleri ve yakın gelecekte karşımıza çıkabilecek büyük fırsatları keşfetmek için bir fırsat sunuyor. Yeni fikirlerle karşılaşılabilecek zorlukların üstesinden gelmeyi hedefliyor. Günümüzün iş dünyasının ve toplum için elde edilecek kazanımların doğası gereği psikolojik nedenlere dayandığını söylüyor. Davranış biliminin içgörülerini her sektör için nasıl fark yaratıcı olabileceğini ortaya çıkarmaya çalışıyor.

Alanlarında uzman konuşmacılarla dolu bir gün

Dünyanın dört bir yanından katılımcıların dahil olacağı festivali özellikle davranış bilimi ve davranışsal ekonomi meraklıları takip ediyor. Bu yılki programda beyni etkileyen ilaçlar, bağımlılık, kaygı ve uyku konularında uzman Imperial College London Beyin Bilimleri Bölümü Başkanı David Nutt, Finansal hizmet şirketlerine danışmanlık sunan, davranışsal ekonomi konusunda uzman Daniel Kahneman, yazar ve aynı zamanda komedyen Ruby Wax, insanların iklim değişikliği ve kaynak kullanımı hakkındaki yargı ve kararlarına odaklanan araştırmacı Shahzeen Attari, Monty Python’s Flying Circus dizisiyle bilinen Monty Python komedi grubunun üyelerinden olan oyuncu, yazar ve yönetmen John Cleese, davranış bilimi ilkelerini ürün geliştirme, pazarlama inovasyon, tasarım gibi alanlarda uygulayan Cerita Bethea gibi isimler konuşmacı olarak yer alacak.

Festival; sosyal medya, farkındalık, iklim değişikliği ve aşı konusunda yaşanan tereddütler gibi gündem konularında içgörüleri irdeliyor. Ürün tasarımı, deneyim tasarımı, organizasyonel değişim ve davranış değişikliği kampanyalarını da kapsayan program ufak aralıklarla birlikte toplamda 12 saat boyunca davranış bilimini farklı yaratıcılık alanlarıyla ele alacak. Ogilvy Consulting tarafından verilen bir günlük sanal program 11 Haziran tarihinde gerçekleşecek. Katılımın ücretsiz olduğu festivale bu bağlantı üzerinden kayıt yapabilirsiniz.

Görsel: Twitter