Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Cannes Lions’tan ajanslara ince öğüt: “Kovma, Cannes Lions’a getir.”

Cannes Lions, ajanslara kötü performans sergileyen çalışanlarını kovmak yerine Cannes Lions’a getirmelerini söylüyor.

Akbank ve Bigumigu Cannes Lions'dan bildiriyor.
Cannes Lions haberlerinin tümü için tıklayın..

İnsan kaynağının belki de zaman zaman hak ettiği özeni alamadığı reklamcılık sektöründe, Cannes Lions ajans sahiplerine sesleniyor; “Kovacağına getir de bir iki şey öğrensin!” ve ekliyor; “çünkü bu kovmaktan daha ucuz…”

Reklamcılığın Oscarlarının dağıtıldığı Cannes Lions Festivali, katılımcı profilini tersyüz etme peşinde. Bu defa ajanslardan en iyi çalışanlarını değil, en zayıf halkalarını istiyor. En iyiler yerine, ilhama asıl ihtiyacı olanlar Cannes Lions’a davet ediliyor.

McCann Londra’nın Eş Başkanı ve Yaratıcı Direktörü Rob Doubal kampanyayla ilgili şöyle demiş: “Kampanya eğlenceli ve komik olsa da aslında sağlam bir fikre sırtını dayıyor. Zaten çok iyi olduğunu düşündüğün çalışanını neden Cannes Lions’a yollayasın ki? Eğer gerçekten daha yaratıcı bir dünya istiyorsak, performansı çok da iyi olmayan çalışanlarımızı Cannes Lions’a getirmeliyiz ki ilham alsınlar.”

Cannes’a gitmek isteyen çalışanların kulağına da şu fısıldanıyor: Patronunun Cannes’a gidecekler listesinde yoksan, dikkat çekmek için kendini daha fazla yıpratma ve kötü bir çalışan ol.

Kampanyanın basılı ilanları:

Kampanya videoları:

REKLAM