Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Bankacılık Sektörü Temmuz 2013 Dijital Raporu

Bankacılık Sektörü Temmuz 2013 Dijital Raporu

Hesaplabakalim.com'un bankacılık sektörünün dijital platformlardaki performansını ölçtüğü raporu yine ilk olarak Bigumigu'da.

Hesaplabakalim.com’un her ay yayımladığı, bankaların dijital dünyadaki kendi performanslarını ve rakiplerin durumunu karşılaştırmalı olarak görebilmelerini sağlayan Dijital Bankacılık Ligi Temmuz 2013 sayısı yayımlandı. Bankaların sosyal medyadaki Facebook beğeni ve konuşulma sayısı, Twitter takipçi sayısı, Twitter Klout puanları, web sitelerinin Alexa sıralaması, Apple Store’dan en çok indirilen bankacılık uygulamaları, bankacılık ve finans sektörüyle ilgili yükselen arama trendleri raporda yer alıyor.

Temmuz ayı itibariyle Türkiye’deki bankaların toplam Facebook hayran sayısı 7.802.081 kişi oldu. İlk 3’te sırasıyla Garanti Bankası, Akbank ve TEB bulunuyor. Bu ay hayran sayısı bakımından en çok büyüyen banka %10,03’lük büyüme ile VakıfBank olurken, sırasıyla onu Yapı Kredi Play (% 8,71) ve Denizbank (% 8,67) takip etti.

Temmuz ayı itibariyle Türkiye’deki bankalar hakkında Facebook’ta toplam 116.194 kez konuşuldu. İlk 3’te sırasıyla Akbank, Denizbank ve Vakıf Bank bulunuyor. Temmuz ayında Facebook’ta konuşulma oranı en çok artan banka %23,900’lük büyüme ile Bank Asya olurken, sırasıyla Exi26(Akbank) ve Yapı Kredi World onu takip etti.

Temmuz ayının Twitter Klout puanı en yüksek bankası 78 puanla Akbank oldu. Garanti Bankası 77 ve Türkiye İş Bankası 58 puanla Akbank’ı takip ediyor. Türkiye’deki bankaların 2013 Haziran ayı Alexa web site sıralamasında ilk 100’de 3 tane banka var.