Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

arama sonuçları iPhone uygulaması ortaya çıkardı!

arama sonuçları iPhone uygulaması ortaya çıkardı!

NearbyNow, 2005 senesinde kurulan bir web girişimi.

Sitenin yaptığı online araştırma yapıp, ürünü görüp denemek isteyen kitleye hizmet ediyor. Yani aradığınız bir ürünün size en yakın nerede hangi mağazada olduğunu belirtmekle kalmıyor, onun stokta olup olmadığını belirtiyor. Bu kısımdaki mekanizmada siz istediğiniz beden ve rengi belirttkten sonra firmanın call center’ı tüm sizin için araştırmaları yapıp, gerçekten stopktan

Şu anda 194 alışveriş merkezinde bu hizmeti veriyorlarmış ve aylık 1 milyonun üzerinde ziyaretçileri varmış.

2007 NearbyNow tanıtım film:

Haber olmasının asıl konusu ise; NearbyNow, bir süredir sitelerine her ay düzenli bir şekilde 8 ile 10’u arasında ciddi bir ziyaretçi geldiğini farkediyorlar.  Yaptıkları araştırmada ise buna Lucky dergisinin neden olduğunu buluyorlar.

Lucky dergisi bizim Türkiye’deki All, Süper gibi katalog şeklinde ürünlerin yer aldığı bir dergi.

Özellikle aramalarda kıyafet ve aksesuarların da çok olduğunu görünce NearbyNow bu durumu kendine çevirecek bir şey yapıp, dergi için iPhone aplikasyonu üretiyor. (henüz üretim aşamasında olduğundan apliasyon yüklenemiyor)

Aplikasyonun yapacağı ise NearbyNow datalarını kullanarak size dergide gördüğünüz ürünlerin en yakın nerede olduğunu belirtecek, isterseniz internetten satın almanızı sağlayacak.

NearbyNow aplikasyonun ilk sürümünde sadece ayakkabıların olacağını daha sonra ürünlerin çoğalacağını eklemiş. 2 farklı şirketin bu şekilde çözüm bulması inanılmaz!
Konu ile ilgili Adage yazısı

Bu arada bu aplikasyon NearbyNow’un ilk aplikasyonu değil. Alışveriş merkezlerine özel ayrı bir aplikasyonu da yer almakta. Onun da demosunu şurdan izleyebilirsiniz.

Son olarak NearbyNow ve Lucky dergisinden önce istediğinizi arayıp bulma konusunda, yine NearbyNow database’ini kullanan TheFind sitesinin bir aplikasyonu varmış. Aradaki en büyük fark;  derginin desteğinin olması ve her ikisinin de NearbyNow firmasının datasını kullanıyor olması. Her alışveriş yapan mutlaka bir gün NearbyNow datasını kullanacak sanırız 🙂