Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Sonsuzluğa Uzanan Distopik Manzaralar

Sonsuzluğa Uzanan Distopik Manzaralar

Annibale Siconolfi, hayali kentlerin ve sınırları belli olmayan manzaraların hakim olduğu mimari illüstrasyonlar üretiyor.

Mimari ve sanat sürekli etkileşim içinde olan ve üreticilerinin bir diğerinden sürekli ilham aldığı disiplinler. Raphael Vanhomwegen’in hızlı çizim tekniğiyle hayal ürünü dikey şehirler ürettiği dijital sanat etkileşimli işleri yakın zamanda yer verdiğimiz örneklerdendi. Annibale Siconolfi de benzer bir yaklaşımla çarpıcı kent manzaraları üretiyor.

Annibale Siconolfi

Çağdaş sorunlara dokunan 3B mimari çizimler

Annibale Siconolfi namıdiğer Inward, İtalya’da kariyerini sürdüren genç bir 3B dijital sanatçı, mimar ve yapımcı. Avrupa’da birkaç yıl süren müzik prodüksiyonu ve performanslarının ardından 3B projeler üzerinde çalışmaya başlamış. Aslında 3B tutkusu, henüz öğrenciyken render’ladığı mimari modellere dayanıyor. Halen yönetmenler, yazarlar ve plak şirketleri ile de çeşitli projeler yapıyor.

Annibale Siconolfi

Beeple, Stuz0r ve Paul Chadeisson gibi 3B sanatçılardan ilham alan Siconolfi; zaman içinde teknik çizimler yerine sanatsal çizimlere odaklanmaya başlamış. Sanatı distopik / ütopik şehirlerin ve fütüristik manzaraların karmaşık bir 3B modellemesiyle karakterize. Bu karakteristik özellikler; bilim kurgu filmlerinin, çağdaş mimarinin ve küresel ısınma gibi güncel konuların etkisiyle şekillenmiş. Eserlerini üretirken ağırlıklı olarak Cinema4D, Octane, Corona; post prodüksiyon için de After Effects ve Photoshop kullanıyor.

Annibale Siconolfi

Annibale Siconolfi’nin çalışmalarını Behance profili ve Instagram’ı üzerinden takip edebilirsiniz.

Annibale Siconolfi

Annibale Siconolfi

Görsel: Instagram