Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

80’leri ve 90’ları Yeniden Yaşatan Retro AXA Sigorta Filmleri

80’leri ve 90’ları Yeniden Yaşatan Retro AXA Sigorta Filmleri

Batesmotelpro, AXA Sigorta için hazırladığı dört reklam filmi ile 80'li ve 90'lı yılların nostaljik reklamlarına dönüş yapıyor.

VHS kasetlerinden izlenen filmler, kalitesi düşük, sürekli bozulan ve gidip gelen yayınlar… 80’li ve 90’lı yılların düşük görüntü kalitesi ve çekim teknikleri AXA Sigorta’nın yayınladığı yeni reklam filmleri ile tekrardan hayata dönüyor. O dönemin abartılı kıyafetleri içerisinde yer alan oyuncular güncel sigorta seçeneklerini retro reklam filmleriyle anlatıyor. Konut, sağlık, cep telefonu ve kasko sigortalarının ayrı ayrı ele alındığı dört reklam filminin ortak noktası ise eski reklam filmlerine hem çekimiyle hem oyuncuların tarzlarıyla benzemesi oluyor.

Batesmotelpro tarafından 40 kişilik bir ekiple 2 günde çekilen reklam filmlerinin yönetmenliğini Silvyo Behmoaras gerçekleştirdi. Hazırlanan her reklam filminde 80’li 90’lı yıllara özgü çekim teknikleri ve görselleri kullanılırken ürünlerin, sorunların ve hizmetlerin güncel konuları içermesi ilginç bir zıtlık oluşturdu.

Güncel sorunlara sunulan çözümler nostaljik reklamlar aracılığı ile veriliyor

Cep telefonunun çalınması, kırılması veya suya düşürülmesi sonucunda kullanılmaz hale gelen cep telefonlarına farklı çözümler sunan şirket bu hizmetinin tanıtımında son model bir cep telefonu kullanıyor. Ancak reklamda oynayanlar, ani yapılan yaklaştırma ve uzaklaştırma teknikleri ve çekimin görüntü kalitesi 90’lı yılların televizyon reklamlarına oldukça benziyor.

4:3 formatıyla çekilen bir diğer reklam filminde arabası bozulan bir kadın yer alıyor. Yardım etmek için bozulan otomobile yanaşan adam, kadının yardıma ihtiyacı olup olmadığını soruyor. AXA Sgiorta’dan kaskosu bulunan kadın yardıma ihtiyacı olmadığını söyleyince adam abartılı bir üzgünlük ve pişmanlıkla oradan ayrılıyor.

Evinden ayrıldığı anda eve su basacağını ya da yangın çıkacağını düşünmekten evden ayrılamayan adamı eşi telkin ediyor. Evinden çıkamama sorunu yaşayan adam AXA Sigorta’nın evim sigortası sayesinde eşiyle birlikte dışarı çıkabiliyor. Sağlık sigortası reklamında ise şirketin anlaşmalı olduğu yaygın hastane ağı ön plana çıkarılıyor.

AXA Sigorta insanların sigorta bilincini arttırmayı hedefliyor

AXA Sigorta pazarlama direktörü Alper Tanyer günümüz hizmet ve reklamlarının 80’li 90’lı yıllarının iletişim diliyle birleştirdiklerini söyledi.  Her bayramda bir kez olsun duyulan “Nerde o esi bayramlar” söylemini “Nerde o eski reklamlar” şeklinde uyarlayarak geçmiş dönemlerin keyifli, eğlenceli ve sıcak iletişim tonuyla birleştirdiklerini dile getirdi.

Sigorta sektöründe farkındalık yaratmaya yönelik hazırlanan dört reklam filmi bir yandan nostaljik havasıyla dikkat çekerken şirketin sigorta bilincini arttırma misyonuna da katkı sağlanmış oluyor. Kampanya #sigortabizdensorulur #sigortadakalite etiketleriyle birlite AXA Sigorta’nın sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Künye

Müşteri: AXA Sigorta
Ajans: Batesmotelpro
Marka Sözcüleri: Alper Tanyer, Özge Altıntaş, Onur Gül, Nur Özkan, Begüm Bozkurt, Nazlı Turan, Naz Gündoğdu
Yaratıcı Yönetmen: Volkan Öge
Müşteri Yönetimi: Tansu Tunçel
Yönetmen: Silvyo Behmoaras
Yapımcı: Bora Yüksel
Yardımcı Yönetmen: Berra Şeftalicioğlu
Sanat& Kostüm: Büşra YükselSanat Asistanı: Muli Çakmakçı
Prodüksiyon: Arif Okur, Eyüp Duman
Kurgu: Osman Emre Çelik
Ses: İlbey Kaya
Saç: Tuncay Keleş
Makyaj: Yasemin Vurgun
PR Ajansı: Sobraz

Görsel: Youtube