Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
80’lerden Fırlayıp Gelen Stranger Things: The Game

80’lerden Fırlayıp Gelen Stranger Things: The Game

27 Ekim'de yeni sezonu başlayacak olan Stranger Things için Netflix boş durmuyor ve iyice sabırsızlanalım diye mobil oyun çıkarıyor.

Geçtiğimiz sene izlemeyenlerin ayıplandığı, bir şekilde her ortamda duyduğumuz Stranger Things, 27 Ekim’de ikinci sezonu ile Netflix’e geri dönüyor. İkinci sezon öncesinde kendini unutturmayan dizi, biz severlerine bir sürpriz yaptı, dizinin iOS ve Android oyununu çıkardı. 

Daha öncesinde bizim de bahsettiğimiz Cinefix’in 8-bit grafiklerle birleştirdiği bir kısa filmi olan Stranger Things bu sefer Netflix tarafından 8-bit oyunuyla bizlere takdim edildi.

1984 yılının Hawkins kasabasına keşfe çıkacağınız ve birbirinden eğlenceli bulmacalar çözeceğiniz oyuna hazır olun!

Hawkins’de Baş Aşağı Olmaya Hazır Olun!

Oyun temelde Stranger Things’in ilk sezon hikayesini özetliyor. Tabii ki, ilk sezon görmediğimiz bazı sahneler eklenmiş ama şimdilik oyunu oynayacaklar için ne olduklarını sürpriz bırakalım.

80’lerin retro oyunlarını andıran 8-bit görsel diliyle yapılan oyun oynarken sanki bir NES oyunu ya da Legend of Zelda oynuyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Sadece görsel dünyası değil, oyunun odadan odaya akışı da bizi eski oyunları oynadığımız zamanlara götürüyor. Müzikleri de 8-bit olduğu için oyunu oynamaya başladığınız an o atmosfere giriyorsunuz. 

Oyun, normal ve klasik olmak üzere iki mod sunuyor. Klasik modunu ise deneyimli oyunculara öneriyorlar, ama tabii siz yine de denemeden geçmeyin. Oyuna Şef Hopper olarak ve Hopper’a dört çocuğun kaybolduğunu söyleyen bir telefon gelmesiyle başlıyorsunuz.

7 farklı karakter seçeneğiyle dizideki ekibin maceralarına çok eğlenceli bir şekilde dahil ediliyorsunuz. Toplamda 10 saate yakın oynama süresi olan oyun süresiyle sizi korkutmasın, cep telefonunuzda hızlıca oynayabileceğiniz bir oyun.

Oyun ayrıca tamamen ücretsiz ve oyun için satın alma da sunmuyor. Keza dizinin tanıtımı için hazırlanan bir oyunun, uygulama içi satın alma modelini kullanması da pek akla yatkın olmazdı. BonusXP tarafından geliştirilen Stranger Things: The Game’i iOS ve Android cihazlara indirebilirsiniz.

Görsel: Stranger Things: The Game