Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Sanal Gerçeklikte Hareket Özgürlüğü: Moveo [SXSW 2016]

Sanal gerçeklik deneyimini fiziksel hareket özgürlüğüyle buluşturan Moveo, serbest rotasyonlu sanal gerçeklik simülatörü olarak tanımlanıyor.

Sanal gerçeklik teknolojisi Oculus, Gear VR gibi gözlüklerin piyasaya çıkması ve Cardboard'un yaygınlaşmasıyla daha da bilinirlik kazandı. Önceden sanal gerçeklik içinde geliştirilen konular deneysel bir değer taşıyorken günümüzde bu konuların içeriği değer yaratıyor. Ve konu sanal gerçekliği deneyimleme biçimine geldiğinde Krush ile birlikte yeni bir boyutu karşılıyoruz.

Görüntülü konuşma uygulaması Oovoo ile kendini duyuran geliştirici Krush'ın son ürünü Moveo, serbest rotasyonlu sanal gerçeklik simülatörü olarak tanımlanıyor ve deneyim sırasında eksenlerden bağımsız hareket etmenizi sağlıyor. Böylece sanal gerçeklik içindeki hareket alanımız başımızı oynatmaktan çıkarak bedenimizin farklı açılara ve ivmelere kavuşmasını sağlıyor.

Serbest rotasyonlu sanal gerçeklik simülasyonu tamlaması hayatımızda yeni bir kavram olsa da sunacağı farklı etkileşim teknikleriyle SXSW'ten yaratıcı zihinlere ilham olarak düşüyor.


Krush'ın geliştirdiği dünyanın ilk serbest rotasyonlu sanal gerçeklik simülatörü Moveo'yu SXSW'te denedik.Akbank ve Bigumigu dünyanın en büyük dijital inovasyon festivali SXSW Interactive'i Austin'den takip ediyor. Festivalden son teknoloji haberleri, yeni trendler ve ilginç girişimlerle ilgili bilgi almak için bizi takip edin.http://bigumigu.com/sxsw2016
Posted by Bigumigu on Saturday, 12 March 2016

Görsel; Moveo, Facebook

| TEKNOLOJİ


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM