Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

​Bulaşıcı Reklam Panosu Yanından Geçeni Esnetiyor

​Bulaşıcı Reklam Panosu Yanından Geçeni Esnetiyor

Kahve markası Café Pelé için hazırlanan interaktif reklam panosunun üzerindeki yüz, yanından insanlar geçtikçe esniyor ve onları da esnetiyor.

Brezilya’da Café Pelé için hazırlanan interaktif reklam panosu Lew’LaraTBWA imzalı. Yapılan araştırmalara göre esnemek bulaşıcı ve insanların %70’i, esneyen birini görünce esniyor. Kampanya da bu açığımızı fırsat bilerek hazırlanmış ve metroda bir esneme salgını yaratıp insanların aklına kahveyi düşürmeyi başarmış. Nasıl mı?

São Paulo’nun kalabalık metro istasyonlarından birine yerleştirilen dijital pano, hareket sensörleriyle çalışıyor ve yanından biri geçtiğinde panodaki yüz ağzını yırtarcasına esnemeye başlıyor.

Sabah saatlerinde işe yetişmeye çalışan uykulu insan kalabalığı dijital panodaki esneyen yüzü görüp esnedikçe, metro birbirine bakıp esneyen insanlarla doluyor ve bu esnemekten çene kasları gerilmiş uykusuz kalabalığın aklına kahve düşmeye başlıyor.

Neyse ki Café Pelé, sabah sabah esnemekten helak ettiği insanları bu halde bırakıp kaybolmuyor ve salgının en karanlık anında ortaya çıkıp, kahve ikramıyla insanları kendine getirip kahraman oluyor.

Videoyu izlerken bol bol esneyebilirsiniz.

Kampanya Künyesi:

Reklmveren: Café Pelé
Ajans: Lew’LaraTBWA, Brazil
Üst Yaratıcı Yönetmen: Manir Fadel
Baş Yaratıcı Yönetmen: Felipe Luchi
Yazar: Lucas Veloso
Sanat Yönetmenleri: André Mezzomo, Digo Souto

Görsel; Youtube