Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
THY’den LEGO Filmi Karakterleriyle Uçuş Güvenliği Videosu

THY’den LEGO Filmi Karakterleriyle Uçuş Güvenliği Videosu

Tüm zamanların en minik ekibi, Turkish Airlines için büyük bir yükün altına giriyor ve eğlenceli, her uçuşta kendini izletecek bir videoyla karşımıza geliyor. 

Film yıldızları yeni filmler çekmediklerinde ne yaparlar? Eğlenceli uçuş güvenliği videoları çekerler! Bunu ben değil, LEGO Filmi’nin kahramanları söylüyor. LEGO Filmi kahramanları artık o kadar ünlendiler ki kendilerine boş vakitlerinde eğlenceli videolar çekecek zamanlar yaratabiliyorlar. Karşınızda LEGO kahramanlarının oynadığı yeni Türk Hava Yolları uçuş güvenliği videosu!

Her Şey Hala Çok Harika, Uçarken Bile Harika!

Türk Hava Yolları özellikle son yıllardaki reklamlarıyla kendinden sıkça bahsettiriyor. Batman vs. Superman’lı 2016 Super Bowl reklamı, akabinde yine 2017 Super Bowl’da Morgan Freeman’ı kullanmaları dikkatleri çekmişti. Bundan evvelki uçuş güvenliği videosunda da internet ortamlarından sihirbazlıkla optik yanılsama arası çektiği videolarıyla tanınan Zach King’le çalışmıştı marka. Şimdi de tüm zamanların en minik ekibi, Türk Hava Yolları için büyük bir yükün altına girmiş ve eğlenceli, her uçuşta izlenecek bir videoyla karşımıza gelmiş.

En küçük film karakterlerini bir araya getiren ilk uçak içi emniyet filmi, adeta Türk Hava Yolları ve Lego’nun gelecekteki iş birliklerinin de ipuçlarını veriyor. Türk Hava Yolları’nın Lego iş birliği kapsamında “Lego Movie 2” dünya lansmanı öncesinde yayınlanacak küresel reklam kampanyası, film temalı uçağı ve ikinci bir uçak içi emniyet filmi gibi şaşırtıcı ve eğlendirici aktivasyonları içeriyor.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı iş birliği ile ilgili yaptığı açıklamada LEGO Film ve Warner Bros markalarıyla iş birliği yapmaktan büyük keyif aldıklarını belirtip; “Her kuşağa erişebilen eğitici ve eğlendirici temasları ile yeni uçuş güvenliği videomuzu, çocuk ve de yetişkin tüm yolcularımızın keyifle izlemesini diliyoruz.” diyor.

Warner Bros. Pictures Group ve Warner Bros. Home Entertainment Global Pazarlama Başkanı Blair Rich ise açıklamasında; “Türk Hava Yolları ile yeniden çalışmaktan ve onları renkli LEGO Movie dünyasına dâhil ederek, “dünyalarımızı keşfetmelerinden” heyecan duyuyoruz. Bu iş ortaklığı, her iki markanın en iyi taraflarını akıllı ve yaratıcı bir şekilde ortaya çıkarıyor ve bunları müşterilerine ileterek onları eğlendiriyor.” diyor.

Standart bir uçuş güvenliği videosu uzunluğunda olan video, bugün içerisinde hem Türkçe hem de İngilizce olarak markanın YouTube kanalına eklendi. Videoda LEGO filminden ve popüler kültürden tanıyor olabileceğimiz Batman, Robin, Joker, Flash, Wonder Woman, Emmet ve Wyldstyle karakterlerini görüyoruz.

Ağırlıklı stop-motion fakat yer yer çizgisel animasyonla beslenen uçuş güvenliği videosunda tabii ki de LEGO karakterleri olduğu için arada harika bir şarkı da devreye giriyor. Batman de dayanamıyor ve tüm karanlığıyla şarkıyı kesiyor.

LEGO filminden esinlenen emniyet filminin hayata geçirilmesinde 2 konsept artist, 3 layout artist, 7 animatör ve 4 ışık teknisyeninden oluşan 16 kişilik bir prodüksiyon ekibi görev aldı. 950 günden uzun süren çalışmalarda uzmanlar sahneleri hayata geçirebilmek için yaklaşık 3 milyon adet LEGO parçası kullandı. Animasyonun üretilen 973 farklı versiyonu toplamda yaklaşık 10 milyon işlemci saati gerektirdi. Türk Hava Yolları’nın filosunda yer alan 15 farklı uçak modelinin belirgin emniyet özellikleri için, filmin hem İngilizce hem Türkçe olarak 30 farklı versiyonu üretildi.

Videoda Türk Hava Yolları markasının oyuncak halinin kullanılması, uçuş ekipmanları ve hostesin de LEGO dünyasına uyarlanması hoş detaylar olmuş.

Videonun hem İngilizce hem de Türkçe versiyonlarını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Görsel: YouTube