Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Tenis Sevdalısı Bülent Serttaş TEB’in Yeni Tenis Reklamında

Tenis Sevdalısı Bülent Serttaş TEB’in Yeni Tenis Reklamında

Doğum gününde tenis maçı izlemeye gitmesiyle geçen sene gündeme yerleşen ve artık tenis aşığı diyince akla ilk gelen isim olan Bülent Serttaş, TEB'in yeni tenis reklamının yüzü oldu.

27 Kasım 2017’de Twitter’daki Bülent Serttaş’a atılan bir tweet ve Bülent Serttaş’ın verdiği cevap gündemimize bir hayli yerleşmişti. Hatırlarsanız Serttaş, ünlü tenisci Maria Sharapova ve Türk tenisçi Çağla Büyükakçay maçını en önden izlemişti. Maç boyunca attığı paylaşımlarla da Serttaş ne kadar mutlu olduğunu takipçileriyle paylaşıyordu. Ta ki sanatçıya sonrasında bir tweet atılana kadar, o tweet’e kadar herkes sadece TEB BNP Paribas Tenisin Yıldızları Serisi etkinliğini en önden izleyen Bülent Serttaş’ın tenis sevdasını konuşuyordu sadece.

Bize Her Gün Tenis

Bülent Serttaş’ın verdiği cevapsa inanılmazdı. Hem okuyanları üzdü, hem de çok temiz bir cevap oldu. Bu cevapla birlikte herkes bir anda Serttaş’ın ne kadar duygusal bir insan olduğunu konuşmaya başladı ve sanatçıyı destekleyip bu tweet’i atan kişiye tepkilerini belirtti.

Sanatçı ayrıca Şubat’ta bu olaylara gönderme yaparak yine bir tenis müsabakasını izlemeye gittiğinde bu sefer takipçilerini güldürecek bir paylaşımda bulundu. Sanatçı ayrıca tenis izlemeye gittikçe bunu takipçileriyle paylaşıyor.

Bu sene, bu olayların üzerine, TEB “Tenis Biziz” reklamı için tenis sevdalısı Bülent Serttaş’ı yeni reklamlarının yüzü yaptı. Reklamda tenisin aslında nasıl ata sporumuz olduğu anlatılmaya çalışılıyor. Tenis hareketlerinin Türk kültüründeki bazı detaylarla eşleştirilmesi üzerinden de bir komedi yakalanmış. Backhand hareketiyle tavlada zar atma, forehand hareketiyle de halı temizleme bağdaştırılıyor. Reklamın sonunda da tenis aşığı Bülent Serttaş “we are tennis” diyor.

Künye:

Reklamveren: Türk Ekonomi Bankası (TEB)
Reklamveren Ekibi: Zeynep Demirkol, Mustafa Baysal, İlke Erdener, Mert Maviş, Fatih Tozan
Reklam Ajansı: Tick Tock Boom
Yaratıcı Yönetmen: Gürkan Gürel
Süpervizör: Elif Biricik Korcum
Proje Ekibi: Ece Özkapitan, Oktay Erdoğan
Tasarım Ekibi: Maya Bengü Öztürk, Derya Canca, Yunus Çağlayan
Yönetmen: Devrin Usta
Görüntü Yönetmeni: Fatih Türker
Proje Yöneticisi: Bensu Şengül
Uygulayıcı Yapımcı: Gökhan Göktaş
Yapım Evi: Pre Prodüksiyon
Müzik: Cem İnce
Ses Tasarımı: Yuriy Ryadchenko

Görsel: YouTube