Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Taşınabilir Plakçalar Geliyor

Taşınabilir Plakçalar Geliyor

Plakların üzerinde dolaşarak onların çalabilen RokBlok, plak dinlemek isteyenlere karmaşık ses sistemleri yerine ekonomik, taşınabilir ve kolay bir alternatif sunuyor.

Plakların ses kalitesi ve o tatlı cızırtısı plakları yeniden yükselişe geçirdi. Ancak, iyi bir sistem kurmak kolay iş değil. Amfi, pikap, hoparlörler, kablolar derken hem ekonomik olarak bütçeyi zorluyor hem de Hi-Fi dünyası çok karışık, herkese göre değil. İşte şimdi bunun bir çözümü var. Plakları sevip nasıl dinleyeceğini bilemeyenlere RokBlok şahane bir seçenek sunuyor ve plak keyfini herkese yaşatıyor.

RokBlok kablosuz bir plak çalar ve hoparlör. Amfisi ve hoparlörü entegre, şarj edilebilir pille çalışıyor, tabii ki bu zamanda olmazsa olmaz, Bluetooth da standart. Yaptığı şey, plaklarınızın üzerinde sevimli bir şekilde dolaşarak onları çalmak. Entegre hoparlörünü kullanabildiğiniz gibi dilerseniz Bluetooth üzerinden 10 metre mesafesindeki herhangi bir kablosuz kulaklık veya hoparlöre sesi gönderebiliyorsunuz.

Kullanımı da yukarıda anlatıldığı kadar kolay. Plak düz bir yüzeye yerleştiriliyor, tuğla şeklindeki RokBlok üstüne konuyor, küçük kol çekildiğinde müzik başlıyor. Elinizi plağın üzerinde tutarak müziği durduruyorsunuz.

RokBlok’un boyutları ve pratikliği inanılmaz bir taşınabilirlik de sağlıyorlar. Piknikte, mangalda, balkonda, bahçede plak dinleyebilmek karmaşık ses sitemleriyle kurulan pikaplar düşünüldüğünde şaşırtıcı bir güzellik.

RokBlok; plak meraklılarını, Hi-Fi delilerini ya da genel olarak müzikseverleri, binlerce dolarlık ses sistemlerinden ve bu sistemlerin sağladığı ayrıcalıklı müzik keyfinden elbette vazgeçirmez. Ancak, her yerde plak dinlemek isteyene taşınabilir bir alternatif sunuyor. Plak dünyasını merak edip henüz girememiş olanlara da ekonomik ve kolay bir çözüm sağlayan RokBlok’un Kickstarter kampanyasındaki hedef miktara 45 gün öncesinden ulaşması şaşırtıcı değil!

Görsel: Kickstarter