Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

SXSW 2018 için Konuşmacı, Yönetmen, Müzisyen ve Sanatçı Başvuruları Başladı

SXSW 2018 için Konuşmacı, Yönetmen, Müzisyen ve Sanatçı Başvuruları Başladı

​Mart 2018'de Austin'de​ SXSW'te olmak isteyen konuşmacı, yönetmen ve müzisyenler bu başvuruyla ilk adımı atabilir.​

SXSW Konferansı, çatısında topladığı Interactive, Music, Film ve Comedy festivalleriyle dünyanın en önemli dijital inovasyon etkinliği olmakla birlikte kıtanın önemli film ve müzik festivalleri olma özelliğini de elinde tutuyor. 1986’da temelleri atılan ve 1987’de doğan SXSW, her yıl Mart ayında düzenleniyor ve takip eden Temmuz ayında gelecek yıl için çalışmalara başlıyor. Biz de 2012’den beri yerinden takip ettiğimiz SXSW’i için 2017’de festivalin ve şehrin ruhunu yansıtan bir mini seri hazırlamıştık. Mini serimizi buradan izleyerek SXSW’in nasıl bir festival olduğunu hızla öğrenebilirsiniz.

Interactive altındaki oturumlardan birinde yer almak ve SXSW’te konuşma yapmak için PanelPicker isimli bir araç kullanılıyor. PanelPicker üzerinden isteyen herkes dilediği konuşma başlığıyla başvuru yapıp gönderebiliyor ve SXSW topluluğu da bu oturumları oylayarak gelecek yılın programında yer almasını sağlıyor. Biz de 2014’te bu yol üzerinden ilerleyerek Austin’de SXSW katılımcılarına Gezi Parkı’nı ve #OccupyGezi hareketini anlatmıştık. PanelPicker üzerinden oturumunuzu yayınlamak ve SXSW 2018’in olası konuşmacıları arasında yer almak için son başvuru tarihi 21 Temmuz! 7 – 25 Ağustos arasında ise herkese açık oylama başlayacak.

PanelPicker’ın yanı sıra SXSW Film için başvurular ve SXSW Music’te tanıtılan müzisyenler arasında yer almak için de başvurular başladı. Filmlerini göndermek isteyenler uzun metraj, kısa film, episodik, müzik videosu ve sanal sinema alanındaki işleriyle 20 Ekim’e kadar başvurularını gerçekleştirebilir. SXSW Music’e katılmak isteyen müzisyenler ise yine 20 Ekim’e kadar başvurularını gerçekleştirebiliyor. Bu iki alanda da erken başvuru yapanlara indirimli fiyat üzerinden işlem yapabiliyor.

SXSW Konferansı bunların yanı sıra yeni teknoloji geliştiren, yeni dijital yaratıcı işler için Interactive Innovation Awards, girişimler için SXSW Accelerator Pitch gibi çeşitli kategorilerde yarışmalar ve etkinlikler de düzenliyor. Ayrıca SXSW evrimine devam ediyor ve birkaç senedir uygulamaya koyduğu SXSW Art Program için de başvuruları kabul etmeye başladığını açıkladı. Geçtiğimiz yıl Refik Anadol’un Infinity Room’uyla, Ece Tankal’ın da HyperFace Camouflage’ıyla‘ıyla yer aldığı Art Program da başvuruları buradan kabul ediyor.

Görsel: SXSW

REKLAM