Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

SXSW 2015’e Drone Yasağı [SXSW 2015]

Geçtiğimiz yıl SXSW'te birkaç konuşma ve tanıtıma konu olan drone'ların festival alanında kullanımı Austin yasaları gereğince yasaklandı.

Akbank ve Bigumigu dünyanın en büyük dijital inovasyon etkinliği SXSW Interactive'den bildiriyor.
SXSW haberlerinin tümü için tıklayın..

2014’te kullanım alanlarının oldukça arttığını gördüğümüz drone’lar (dilimize tamamen kazandırmak gerekirse insansız hava taşıtları) katıldığımız festivallerde de ön plana çıkmıştı. Cannes, festival alanından drone’larla yaptığı çekimleri özel bir Twitter hesabından paylaşacak kadar kullanımını önemsemişti.

Kimileri özellikle Cannes’ın hamlesinden sonra SXSW 2015’ten daha kışkırtıcı bir drone kullanımı stratejisi beklemiş olabilir; ancak böyle bir beklentiye girmenin sonu üzücü. SXSW bugün, Austin yasalarının halkın güvenliğini koruma amacını göstererek, drone kullanımının festival alanlarında yasaklandığını duyurdu.

Sadece ürün tanıtımı gibi istisnai durumlarda zemine iple bağlamak, uzaktan kumandalarda bulunan frekans dalgalarını kalabalıklaştırmak gibi çeşitli güvenlik önemleri altında drone’ların festivalde yer alabileceği not edildi. Polislerin de drone’ları alanlarda takip edeceği belirtildi.

SXSW 2014 drone teknolojisiyle ilgili doğru bilinen yanlışları ve drone’ların spor alanındaki potansiyellerini konu alan oturumlara ve şok tabancası işlevi gören drone’ları CUPID’in tanıtımına sahne olmuştu.

Görsel videodan alınmıştır.

REKLAM