Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Sezay Karagöz’den Çalışma Masanızı Düzenleyen Çıkartmalar

Sezay Karagöz’den Çalışma Masanızı Düzenleyen Çıkartmalar

Sezay Karagöz, Tidy Stickers ile çalışma masanızdaki eşyaları organize ederek dağınıklığı önleyen bir çıkartma seti sunuyor.

Çalışırken kendimizi kaptırıp masamızın üzerine yığdığımız eşyalar bir noktadan sonra baş etmesi güç bir dağınıklığa yol açıyor. İşlerimiz yoğun olduğu sürece de masayı toplamayı erteleyebiliyoruz ve o arada bu dağınıklık dikkatimizi dağıtan bir faktör olarak sinir bozuyor. Sezay Karagöz, Tidy Stickers adlı çıkartma serisini bu sorunu çözmek amacıyla tasarlamış.

Masanızdaki dağınıklığı, yer işgal etmeden önleyen çıkartmalar

Çıkartma denince hemen “Sökmek istediğimde iz bırakır mı?” sorusu akla geliyor. Sezay Karagöz, Tidy Stickers setindeki çıkartmaların masanıza zarar vermediğinin altını çiziyor. Çıkartmalar, 1.5 mikron (0,0015 mm) kalınlığında ve ultra çıkarılabilir özelliğe sahipler. Orafol marka çıkartmalar kullanılarak tasarlanmışlar. Sette; Star Sticker, Circle Sticker, Card Sticker, Smart Sticker, Ruler Sticker gibi objelerinizi düzenli tutmayı amaçlayan parçalar bulunuyor. Sık kullandığınız kalem, gözlük gibi eşyalarınızı Star Sticker ile bir arada tutarken; bunlar arasında daha küçük olan küpe, yüzük, anahtar gibi objeleri Circle Sticker’in üzerine yerleştirebiliyorsunuz. Card Sticker ise adından da tahmin edebileceğiniz gibi kredi kartı, kartvizit, ulaşımda kullandığınız kartlar vb eşyalar için tasarlanmış. Smart Sticker, telefonunuzu ve tabletinizi üzerine koymanız için. Ruler Sticker ise cetvelini sürekli kaybedenler için tasarlanmış. Objeler için tasarlanmış bu çıkartmaların yanı sıra sette Sticky Notes ve Motivational Stickers adlı iki parça daha bulunuyor. Sticky Notes, beyaz tahtanın çıkartma hali gibi. Tahta kalemi ve benzeri kalemlerle üzerine yazı yazıp silebiliyorsunuz. Yapılacaklar listesi, çizgili ve çizgisiz olmak üzere 3 farklı ürün seçeneği var. Aldığınız notların fotoğrafını çektiğinizde, dijital olarak da kolayca arşivleyebiliyorsunuz. Motivational Stickers ise çıkartma setiyle birlikte hediye olarak geliyor. Üzerlerinde motivasyonunuzu yerine getirmeyi amaçlayan tipografik metinler bulunuyor.

Sezay Karagöz'den Çalışma Masanızı Düzenleyen Çıkartmalar

Tidy Stickers hem fikir hem de logo, ambalaj ve ürün tasarımı olarak tamamen Sezay Karagöz’ün emeğiyle hayata geçen bir proje. Karagöz, Marmara Üniversitesi Matbaa Öğretmenliği mezunu. Kariyerine 2013’te bir serigrafi kalıbı üretim atölyesinde grafik tasarımcı olarak başlamış. 2016’dan bu yana Londra’da yaşayan Karagöz, orada freelance projelerde çalışıyor ve son altı aydır da Tidy Stickers projesini yürütüyor. Tidy Stickers şu an için Londra’da ve Manchester’da iki ayrı noktada satışa sunulmuş.

Görsel: Sezay Karagöz