Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Pinterest’ten Cannes’da Yapılabilecekler için Fiziksel Pano [Cannes Lions 2017]

Pinterest, Cannes Lions'da mutlaka yapılması gereken aktiviteler için hazırladığı fiziksel panosu festival alanının yakınında bir yerde bulunuyor.

Akbank ve Bigumigu Cannes Lions'dan bildiriyor.
Cannes Lions haberlerinin tümü için tıklayın..

Pinterest bu yıl Cannes Lions’da varlığını hissettiren markalardan. Festivalin ikinci gününde gerçekleşen Stop liking. Start doing. isimli oturumuyla Pinterest’in başkanı Tim Kendall, her gün akıllı telefon başında geçirdiğimiz saatler dem vurarak bizleri sosyal medyada gördüğümüz şeyleri beğenip geçmektense yerimizden kalkıp bir şeyler üretmeye yönelik cesaretlendirici bir konuşma yaptı.


Pinterest’in doğasında yer alan basit basamaklarla tasarımlar yapmak ve basit adımlarla üretme ruhu, Cannes Lions’ın gerçekleştiği Palais des Festivals et des Congrès’in orada adeta ete kemiğe büründü. Cannes-do ideas from Pinterest başlıklı aktivasyonda Cannes’ın şehir olarak yerel değerleri ve Cannes Lions’ın festival boyunca şehre kazandırdıkları bu pano üzerinde toplanmış. Yapılacaklar ve görülecekler olarak iki kategoriye ayrılan panoda eski binaların çatılarında içecek içmek veya Cannes’ın ünlü mekanlarından olan Gutter diye bilinen Le 72 Croisette uğramak gibi hedefler var. Bunun yanı sıra görülecekler listesinde de işlerin yer aldığı sergi salonunu gezmek, Cannes’ın en yüksek noktasında tırmanmak gibi hedefler var.

Bu panodaki her bir aktivitenin kartı da birden fazla hazırlanmış. Cannes’a gelenler hatıra olarak bu kartları alıp saklayabiliyor.

<

Görsel: Bigumigu

REKLAM