Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

​Paris Maratonu’nu Su Kovası Taşıyarak Yürüyen Bir Kadın

Afrika’daki su sorununa dikkat çeken “The Marathon Walker” kampanyasında Gambiyalı bir kadın, maraton koşucularına başının üstünde su dolu kovayla yürüyerek eşlik ediyor.

Akbank ve Bigumigu Cannes Lions'dan bildiriyor.
Cannes Lions haberlerinin tümü için tıklayın..

Gambiya’da sürdürülebilir su kaynakları yaratmak için çalışan “Water for Africa” (Afrika için Su) organizasyonu, Gambiyalı kadınların bir kova temiz su için her gün usanmadan arşınladıkları kilometrelerce yolu kısaltmayı ve onlara daha kolay ulaşabilecekleri temiz su kaynakları sağlamayı hedefliyor.

Nisan ayında gerçekleşen Paris Maratonu’nda sırtında taşıdığı 20 litre su ve ayaklarında sandaletle maraton koşucularına yürüyerek eşlik edip, 42 km’lik maratonu başarıyla tamamlayan ve herkesin hayranlık ve saygısını kazanan bir kadın vardı: Siabatou Sanneh

Sanneh, her gün ailesine yemek yapmak, içmek ve yıkanmak için kullanacakları temiz suyu sağlayabilmek için neredeyse bir maraton uzunluğunda yolu omuzunda litrelerce su dolu kovayla yürüyen Gambiyalı kadınlardan sadece biri.

Sanneh’in maraton boyunca boynunda taşıdığı bir de pankart vardı: “Afrika’da kadınlar bu mesafeyi her gün temiz su bulmak için yürüyor. Mesafeyi kısaltmamıza yardım edin.”

Ogilvy&Mather Paris’in hazırladığı “The Marathon Walker” (Maraton Yürüyüşcüsü) isimli etkileyici kampanya, Afrika’daki su sorununa dikkatleri çekip, kaynak yaratmak için insanları Water for Africa’ya bağış yapmaya teşvik ediyor.

Sosyal medyada ve basında büyük ses getiren kampanya, Cannes Lions 2015’te hem Outdoor kategorisinde hem de Branded Content & Entertainment kategorisinde Gold Lion’ın sahibi oldu.

Görsel; Youtube

REKLAM