Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

MTV Film Ödülleri’ne Bu Yıl GIF Ödülleri de Geliyor

MTV Film Ödülleri’ne Bu Yıl GIF Ödülleri de Geliyor

MTV Film Ödülleri'nde bu sene sahnedeki komedyenler ve bir GIF sanatçısı gece boyunca olanları takip edip GIF ödüllerine çevirecek.

14 nisanda gerçekleşecek ödül töreni sırasında bir GIF sanatçısı ve VH1’den komedyenler bir araya “Sexiest Lip Liçking”, “Best Side Eye” ve “Most Unexpected Stage Dive” gibi o an uydurulmuş ve doğaçlama kategorilerde GIF ödülleri yaratıp verecekler. GIF’ler şu anda da Tumblr’in doğasına uygun bir şekilde GIF’lerle kullanılan MTV Tumblr hesabı ve Twitter hesabından da tören sırasında yayınlayacak.
MTV’nin mobil direktörü Mike Scogin, zaten iki yıl önce de tören sırasında GIF’lerle ilgili işler yaptıklarını ve GIF’lerin MTV stratejisinin içinde gün geçtikçe daha fazla yer ettiğini söylüyor. Tören boyunca performanslar, ödül alma konuşmaları, fragman gösterimleri sırasında olanların hepsi sahnedeki komedyenlerin anlık hayal güçlerine göre şekilleniyor o an orada, Scogin de GIF’lerin komedyenlerin şova kattıklarına yeni bir içerik ve değer katacağını düşünüyor.
GIF sanatçısı ve komedyenler, tören programına önceden çalışacaklar ve paylaşılma potansiyeli yüksek ve internet aleminde konuşulması muhtemel anlar için hazırlıklı olacak.
MTV ödül törenleri sırasında dijital entegrasyonlar yapmaya açık, örneğin geçen yıl da yine aynı törende izleyiciler Twitter etiketi kullanarak oy kullanmışlardı. Bu sosyal oylamanın sonuçları o kadar pozitif oldu ki MTV aynı taktiği başka bir kategori için de kullandı. O kategori de ‘Most Share-Worthy Video’ idi, dolayısıyıla oylamasını sosyal medya ile yapmak son derece mantıklı.
Zaten gecenin öne çıkan anları kullanıcı tarafından GIF’e dönüştürülecekken MTV bunu saihiplenerek izleyicilerle güçlü bir bağ kuruyor.