Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Louis Vuitton Tasarımcısından League of Legends Karakterine Özel Kostüm

Louis Vuitton Tasarımcısından League of Legends Karakterine Özel Kostüm

League of Legends geliştiricisi Riot Games, Louis Vuitton ile yaptığı iş birliği sonrası oyun içi özel kapsüllerin ve karakterlere özel kostümlerin Dünya Şampiyonası ile satışa çıkacağını duyurdu.

League of Legends hem izleyenleri hem oyunseverleri heyecanlandıracak yeniliklerle 2 Ekim’de başlayacak olan şampiyonasının tanıtımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda League of Legends’ın geliştiricisi Riot Games ve Louis Vuitton iş birliği gerçekleştirdi. Anlaşmaya göre Paris’te düzenlenecek olan League of Legends Dünya Şampiyonası’nda şampiyonluk kupası Louis Vuitton tarafından tasarlanan markanın ve oyunun kimliğine uygun tasarlanan bir kasa içinde turnuvanın galibine sunulacak. Bunun yanı sıra Louis Vuitton kadın koleksiyonları sanat yönetmeni Nicolas Ghesquière tarafından tasarlanan kostümler ve özel kapsüller oyun içi satışa sunulacak.

Riot Games’ten şampiyona için sanal hip hop grubu tanıtımı

10 Kasım’da düzenlenecek final yaklaşırken iş birliğine dikkat çekmek isteyen lüks moda markası ve Riot Games Louis Vuitton’un tasarımlarını içeren “True Damage” isimli sanal hip-hop grubunun tanıtımını gerçekleştirdi. Oyunda yer alan Qiyana, Akali, Ekko, Yasuo ve Senna karakterlerinin yer aldığı True Damage gerçek sanatçılardan oluşuyor. Grupta yer alan Becky G, Keke Palmer, Soyeon, Duckwrth, ve Thutmose League of Legends Dünya Şampiyonası 2019 açılış töreninde konser verecek.

Geçtiğimiz yıl Seul’de gerçekleştirilen açılış töreninde sırasında K/DA isimli sanal K-pop gurubu artırılmış gerçeklik konseri gerçekleştirmişti. Gerçek sanatçılarla birlikte sahnede yer alan sanal karakterlerin konseri ilgi ile takip edilirken sanal karakterlerin yer aldığı müzik videosu Youtube’da 275 milyondan fazla izlendi.

Güney Kore’de gerçekleşen şampiyonanın büyük bir etki bıraktığını söylemek mümkün. League of Legends ve Louis Vuitton’un büyük bir pazara hakim olduğu Uzak Doğu’da 99,6 milyon izleyici şampiyonayı izledi. Riot Games oyunların şarkıları popülerleştirdiğini iddia ediyor. Geçen seneki şarkının satışlarının ve dinlenmesinin üst sıralarda olması bu durumun göstergesi. Şirket aynı rolü sürdürmeye devam etmek istiyor.

Louis Vuitton tasarımlı kostümler şampiyona finalinde satışa çıkacak

Oyuncular Nicolas Ghesquière tarafından tasarlanan True Damage kostümlerini ve Qiyana karakteri için hazırlanan “Prestige LV” kostümünü şampiyonluk günü satın almaya başlayabilecek. Louis Vuitton tarafından hazırlanan kapsüller ve Senna karakteri için hazırlanan kostüm ise önümüzdeki yılın başında oyun içi satışa çıkacak.

Riot Games sanat yönetmeni Seth Haak True Damage grubunun ve gerçekleştirilen iş birliğinin değişimin sembolü olduğunu düşünüyor. Lüks moda markasının tasarımcıları ile Paris’te çalışan Haak tasarımcılarla aynı bakış açısında oldukları için zorlanmadan kostümleri tasarladıklarını ifade ediyor. Ekip görsel tasarımları hazırladıktan sonra üzerine hikaye yazarak kimlik kazandırdığı karakterlerin aksine bu sefer karakterin hikayesine uygun tasarımlar gerçekleştirdiklerini ve kostümlerin bir kıyafetten öte kimliği yansıttığını söylüyor.

Hip-hop kültüründen etkilenerek tasarlanan kostümler için Riot Games’te yedi senedir kostüm tasarlayan Carlos Giffoni de hip-hop ve Louis Vuitton gibi ikonik bir marka ile çalışmanın çok daha geniş kitlelere ulaşmalarına imkan vereceğini söylüyor.

Şampiyonayı kazanan takım kupayı Louis Vuitton tasarımı kasanın içinde alacak

Açılış konseri ve oyun için tasarlanan kostümler bir yana finalde verilecek kupanın taşıma kutusu da Louis Vuitton tarafından tasarlandı. E-sporun en prestijli ödülleri arasında yer alan Summoner’s Cup (Sihirdar Kupası) için oyunun evrenine ait detaylarla süslü Louis Vuitton markasının kimliğine uygun bir kasa tasarlandı.

2 Ekim Berlin’de başlayacak olan League of Legends Dünya Şampiyonası 10 Kasım tarihinde Paris’te düzenlenecek finalin ardından sona erecek. Türkiye’nin temsilcisi Royal Youth da öne eleme aşamasından başlayarak dünyanın en iyi 16 takımından biri olmak için mücadele edecek.

Görsel: David Higdon , Louis Vuitton , The Verge , League of Legends