Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

​Kuş Bakışı Simetrik Yaz Fotoğrafları

​Kuş Bakışı Simetrik Yaz Fotoğrafları

Bernard Lang’in İtalya’daki Adria plajını havadan görüntülediği fotoğraf serisinde yaz mevsimini kuş bakışı görüyoruz.

Alman hava fotoğrafçısı Bernard Lang’in Italya’daki Adria beach’i fotoğrafladığı aynı isimli fotoğraf serisi, turkuaz denizin kıyısında, altın kumun üstündeki rengarenk şemsiyelerin oluşturduğu geometrik desenlerin havadan ana yapıyı oluşturduğu, kumsala gelen tatilcilerin de resimlere dinamizm kattığı şahane “yaz” fotoğraflarından oluşuyor.

Fotoğrafların en dikkat çekici özelliği, izleyiciden talep ettiği süre: Fotoğraflara baktıkça yeni desenler, mikro hikayeler yakalamak mümkün; bunun yanında tüm kompozisyon bu ufak parçaların sinerjisi, geometrinin görsel gücü ve yazın iyileştirici yüksek enerjili etkisiyle fotoğraflara kendine has sanatsal bir boyut katıyor.

Şemsiyelerin deniz kenarındaki muntazam yerleşimi, renk, şekil ve dizilimlerindeki uyum büyük bir titizlikle hazırlanmış, özellikle bir araya getirilmiş ögelerin oluşturduğu sanat eserlerini andırıyor.

Sanatçının internet sitesinde, “vay be, bu dünyada mı yaşıyoruz” dedirtecek güzellikteki havadan çekilmiş diğer fotoğrafları bulabilirsiniz.

Görsel; bernhardlang