Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Kurumsal İletişimi Değiştiren Slack ve Dinamikleri Hakkında Bir Sohbet [SXSW 2016]

Flickr'ın eş kurucusu ve Slack'in kurucusu Stewart Butterfield, kurumsal iletişimde e-postanın en büyük rakibi olan Slack hakkında bilgi paylaştı.

Akbank ve Bigumigu dünyanın en büyük dijital inovasyon etkinliği SXSW Interactive'den bildiriyor.
SXSW haberlerinin tümü için tıklayın..

Kurumsal iletişimin temelinde e-posta yer alıyor. Hem çoğunluğun kullandığı platform olmasından hem de en eski yöntem olmasından ötürü adeta değişmez bir yeri var. Ve tabii bir de beyaz yaka sohbetleri arasında geçen cc’ler, bcc’ler konunun bir başka boyutu.

Flickr’ın eş kurucusu ve Slack‘in kurucusu Stewart Butterfield, SXSW 2016’daki oturumunda Slack’in genel dinamiklerinden ve 3 sene içerisinde pazarda kapladıkları alandan bahsetti. The New York Times’ın köşe yazarlarından Farhad Manjoo’nın sorularıyla şekillenen oturumda Butterfield, Slack’in tarihi bir kaza olarak doğduğunu belirtti.


Slack’ten önce kurumsal iletişim için geliştirilen Yammer, Microsoft tarafından 2008’de; HipChat ise Atlassian tarafından 2012’de satın alınmıştı. Ağustos 2013’te yayınlanan Slack ise tüm bu gelişmeler arasında başarısını tamamen doğru zamanda piyasa çıkmış olmasına bağlıyor.


Slack’in yaygınlaşmasındaki en önemli etkenin fısıltı gazetesini olduğunu belirten Butterfield, Silikon Vadisi gibi küçük ekiplerin büyük etki yarattığı ekosistemler içinde Slack’in kendine kolayca yer bulduğunu irdeledi.


Büyümeye ve yatırım almaya devam eden Slack, büyümenin alternatif yollarını geliştirmeye ve yenilikler sunmaya devam ettiği sürece uygulama için para harcanmaya ve iyileştirmeler yapılmaya devam edilecek.


Mesajlaşma ve kurumsal iletişim dinamiklerini çeşitlendirerek yeni bir dille sunan Slack, daha hızlı ve üretken iletişim yöntemi getiriyor. E-postanın hantal iletişim yapısına karşılık Slack’in başlıca tercih edilme sebeplerinden birisi de bu kolaylık. Son olarak Butterfield, Slack kullanıcılarının bir günde ortalam 2 saat 20 dakika boyunca Slack ile mesajlaştığı bilgisini paylaştı.

Görsel; SXSW

REKLAM