Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Karbon Savaşçıları // Carbon Fighters

Karbon Savaşçıları // Carbon Fighters

Karbon salınımıyla mücadele çerçevesinde evlerde çok az da olsa daha duyarlı olmaya başladık.Türkiye’de olmasa bile Avrupa ülkelerinde. Daha az elektrik harcamak için akıllı sayaçlar revaçta, bazı illerde ve ilçelerde geri dönüşümü desteklemek için ayrı çöp poşetleri dağıtılıyor, Ankara ve İstanbul’da susuzluk sıkıntısını çektikten sonra suyu daha dikkatli kullanmaya başladık vs.  

Ama evimizde yaptığımız bu uygulamaları iş yerlerinde ne kadar uygulayabiliyoruz. ?

TBWA Fransa’da buna dikkat çekmek istemiş. Bunu daha eğlenceli ve kendi kendine yayılması için bir web sitesi ve süper illüstrasyonlar çalışılmış. Yapılan işlerin özetle bilgisayarını,ışığı kapat,az kağıt harca, merdiven kullan, ısıtıcıyı kapat vs. Daha önce de böyle çalışmalar yapıldı ama TBWA / Fransa kendince dünya çapında gönüllü bir  topluluk yaratmak istemiş. Bu topluluğa katılarak iş yerinizde korbon salınımı minumuma indirmek için çaba harcamanız istenmiş. Bunu da aşağıda göreceğiniz stickerlar ve bilgilendirmelerle yapmanız isteniyor. İllüstrasyonlar gerçekten güzel,onun dışında ne kadar ses getirir bilinmez.

Buyrun yapılan işleri anlatan bir video:

Gerillalar yapmışlar; 

Asansörü değil merdiveni kullan:

Olası su basmalarına karşı:

Oraya buraya yapıştırmak için Stickerlar yapmışlar ( İllüstrasyonlar harika ); 

İlk olarak kendilerinden başlamışlar bu uygulamaları yapmak için:Ve ilanlar yapmış ( keza bunlarda ki illüstrasyonlar da güzel )