Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

IKEA’dan Sade Tasarımlı, Hafif ve Dayanıklı Bisiklet: Sladda

IKEA’dan Sade Tasarımlı, Hafif ve Dayanıklı Bisiklet: Sladda

IKEA’nın minimal çizgilere sahip, şehir yaşantısına uyumlu ve dayanıklı bisikleti Sladda, dünya çapındaki IKEA mağazalarında bisiklet severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

IKEA’nın imajı, iyi tasarım ve ulaşılır olmak üzerine kurulu. İsveçli ev mobilya ve dekorasyon markası, bu kez yeni tasarım bisikletiyle karşımızda. Sladda adındaki yeni bisikletteki geleneksel zincir sürme kayışı, yerini paslanmaya karşı dayanıklı dişlilere bırakmış. IKEA, oldukça hafif ve daha az bakıma ihtiyaç duyan, şehir yaşantısına uyum sağlayan Sladda’da yer alan dişlilerin yaklaşık 15.000 kilometreye kadar sorun çıkarmadan dayanabileceğinin garantisini veriyor.

Sladda’nın tasarımı için Veryday tasarım stüdyosundan Oskar Juhlin, Jan Puranen ve Kristian Eke’yle bir araya gelen IKEA, bisikletin minimal çizgiler taşımasını, hem sportif hem de estetik bir stil yansıtmasını istemiş. IKEA’nın yeni bisikleti, Red Dot Tasarım Ödülü’nün de sahibi oldu.

66 ve 71 santim olmak üzere 2 boyda ve üniseks olarak tasarlanan bisiklette ayarlanabilir gidonlar bulunuyor. Böylece, Sladda’yı 12 yaşından büyük herkes rahatlıkla kullanabiliyor.

Bisiklette yer alan klipsli sistem sayesinde arkasına 2 tekerlekli çekici veya sepet gibi çeşitli aksesuarlar bağlanarak kişiye özel bir hale getirilebiliyor. Ayrıca, bisikletin önündeki alan da istenilen şekilde değerlendirilebiliyor.

Sürdürülebilir ve çevre dostu ürün tasarımlarıyla tanınan IKEA’ya göre Sladda, 2016’nın Ağustos ayında satışa çıkacak ve 699 avro (800 dolar) fiyat etiketine sahip olacak.

Görsel: Core77, IKEA

REKLAM