Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

iBeacon Teknolojisiyle SXSW Uygulamasına Gelen Yenilikler [SXSW 2015]

Geçtiğimiz yıl iBeacon teknolojisinin izlerini görmeye başladığımız SXSW resmi uygulamasına iki yeni özellik geldi.

Akbank ve Bigumigu dünyanın en büyük dijital inovasyon etkinliği SXSW Interactive'den bildiriyor.
SXSW haberlerinin tümü için tıklayın..

Müşterileri arasında pek çok büyük çaplı etkinlik, konferans, festival bulunan mobil teknoloji platformlarından Eventbase’e SXSW de resmi uygulamasını emanet ediyor.

Geçtiğimiz hafta çıkan güncellenmiş SXSW GO, görünüşe göre, iBeacon teknolojisinden yararlanma kapasitesini olabildiğince arttırmış.

Festivalle ilgili kişisel programınızı yaratmak, oturumları istediklerinize göre filtrelemek, etkinlikleri çeşitli anahtar kelimelere göre aramak, konumları ve/veya sergi düzenleyenleri harita üzerinden bulmak ve SXsocial adı altında diğer katılımcılarla ağ kurmak uygulamanın geçen yıldan aşina olunan özelliklerindendi. iBeacon teknolojisinden yararlanarak, bulunduğunuz oturumda sizden başka kimlerin olduğunu göstermesi de belli oturumlarda geçerli olan bir özellikti. Bu yılki uygulama söz konusu özellikten daha fazla oturumda yararlanmanızı sağlayacak.

SXSW GO yine iBeacon teknolojisi sayesinde yakınınızdaki katılımcılarla ağ kurma, çevrenizdeki mekanları bulma ve kimlerin nerede olduğunu bulmanıza da imkan verecek. Katılımcıların diğer katılımcılarla etiket kullanımlarıyla eşleşebilmesi de SXsocial’ın yeni bir özelliği.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

REKLAM