Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Gap 1 Günlüğüne Tumblr’ın Tüm Reklamlarının Sahibi Oldu

Gap 1 Günlüğüne Tumblr’ın Tüm Reklamlarının Sahibi Oldu

Tumblr, Gap'in Back to Blue kampanyasında gençlere ulaşması ve onları içerik üreticisi konumuna getirmesi için önayak oluyor.

Gap’ten bir ‘kapattık arkadaşım?!’ projesi.

Yeni kampanyası Back to Blue için her markanın dilediği gibi bir pop culture momentyaratmak istedi, tabii bunun için en uygun mecra olarak da Tumblr’ı seçti.
Geçtiğimiz hafta başlayıp 29 Ağustos’ta sonlanacak proje için Tumblr’da mavinin ne demek olduğuna dair özgün bir içerik yarattı Tumblr içerik üretici ekibi ile birlikte. Mavi elbette markanın logosunun, imzasının rengi olmanın yanı sıra blue jean konseptinin vazgeçilmezi.
Katılımlar arasından Gap tarafından içerikleri seçilenlerden 4 tanesi 29 Ağustos’ta Gap Tumblr hesabından yayınlanacak ve Tumblr mobil platformda reklama dönüşecek. O gün Gap, Tumblr’daki tüm mobil reklamları satın alacak.
İnsanların yarışmaya teşvik edilmesi için de ünlü moda bloggerlarından biri başlangıç için bu içerikleri paylaştı:
Gap’in Dijital ve sosyal medya global direktörü Rachel Tipograph pop kültürünün artık TV’de yaratılamadığını söylüyor. Eğer pop kültürünün nerede yaratıldığını düşünürseniz bunun cevabı internet, eğer pop kültürünün internette nerede yaratıldığını düşünürseniz bunun cevabı Tumblr.
Bu projenin heyecan verici kısmı Gap’in yaratıcı ajans olarak Tumblr’ı seçmiş olması. Marka en iyi içerik üreticileriyle çalışmak ve Back to Blue’nun brief’ine karşılık mobil reklam modeli için harika içerikler almak istemiş. Elbette en iyi içerik üreticisi; tüketici.
Gap’in bu reklam satınalımı için ne kadar bütçe ayırdığı açıklanmıyor.
Gap aynı zamanda birçok fenomenle de çalışıyor, MTV’den Tanisha Long gibi. Facebook, Youtube, Instagram, Vine ve Tumblr’da önümüzdeki üç ay için bu kanaat önderi isimlerle yaratıp paylaşacağı içerik sayısı 250.