Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Facebook’un Girişimcilere Destek Platformu: FbStart [RISE 2016]

Facebook’un Girişimcilere Destek Platformu: FbStart [RISE 2016]

Facebook'un küresel işbirlikleri direktörü Ime Archibong, RISE'daki oturumunda girişimcilere yardımcı olmak için kurulan platformu Hong Kong'a tanıttı.

Facebook’un küresel işbirlikleri direktörü Ime Archibong, bugün attığımız adımların gelecek nesillerin patikası olacağını vurgulayarak geliştirme sürecimizi bu yönde kurgulamamız gerektiğini paylaştı. Dünya üzerindeki geliştiricilerin %70’inin ABD dışında yaşadığına dikkat çeken Archibong, tekelden uzak bu yapının bir avantaja dönüşmesi gerektiğini söyledi. İlk aşamada dünyadaki bu geniş ekosistemin altyapılarla desteklenmesi gerektiğini belirtti ve internet erişimi, erişilebilirlik ve ilgililik kavramlarının temel değişken olduğu üzerinde durdu.

Avrupa, ABD, Çin ve Japonya dışında 3G ve 4G erişimi olmadığı ve 2G ile sınırlı olduğu dünyanın geri kalanında düşük bağlantı hızıyla da güncel gelişmelerin takip edilebileceği servisler yaratılması gerekiyor. Dünyadaki 7.000 dilden 55 tanesinin yaygın olarak kullanıldığını belirten Archibong, Facebook’un şu anda 90’dan fazla dil desteği sunduğunu dile getirdi.

Ve oturumunun son kısmında tüm dünyada girişimcilere ve uygulama geliştiricilere yardımcı olmak ve yazılımlarının Facebook iletişimi güçlendirmek için kurulmuş olan FbStart‘ı Hong Kong’a tanıttı. 137 ülkeden 9.000’den fazla katılımcının yer aldığı topluluk hep birbirlikte çalışmak ve Facebook ile bağları güçlendirmek için çağrıda bulunuyor.

Görsel: Bigumigu, RISE