BYD ATTO 3
Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Bu Takside Ödemeler Şarkıyla Yapılıyor

Bu Takside Ödemeler Şarkıyla Yapılıyor

Temiz enerji firması Fortum; Singalong Shuttle projesi ile dünyanın ilk şarkı söyleyerek ödeme yapılabilen taksi hizmetini yarattı.

Araç paylaşım modelleri; insanlara masrafları azaltan, çevreyi düşünen, üstelik de sosyalleşme sağlayan paylaşım temelli çözümler sunuyor. Peki ya paylaştığınız aracın ücretini bir şarkıyla ödeyebiliyor olsanız? Temiz enerji çözümleri üreten Fortum, daha temiz bir dünya amacı doğrultusunda festival seyircileriyle etkileşime girmeye karar verince tam olarak bunu yaptı ve ortaya Singalong Shuttle çıktı.

TBWA\Helsinki tarafından yaratılan aktivasyon, 6-8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bu iki gün boyunca Finlandiya’nın Turku şehrinde düzenlenen Ruisrock müzik festivali için Fortum Singalong Shuttle taksilerini kullananlar, ödemeleri para yerine şarkı söyleyerek yaptı. Sürücüler ne nakit ne kredi kartı kabul ettiler, yolcuların yollarına devam edebilmek için tek yapması gereken şarkı söylemeye devam etmekti.

Singalong Shuttle; sadece BMW i3 elektrikli araçlarda verilen bir hizmet olduğundan ve her Fortum Singalong Shuttle aracı, ses düzeyini ölçen bir cihazla donatıldığından yolcular egzoz sesi veya motor gürültüleri olmadan sadece müziğin keyfini çıkarabildiler. Araçlara aynı zamanda yolcuların diledikleri şarkıları seçmelerini ve sözleri takip edebilmelerini sağlayan tabletler yerleştirildi.

singalong shuttle_fortum_tbwa helsinki_finlandiya_bigumigu_6 singalong shuttle_fortum_tbwa helsinki_finlandiya_bigumigu_6

Elektrikli Otomobillerin Avantajlarını Anlatıyor

Dünyanın ilk şarkı söyleyerek ödeme yapılabilen taksi hizmeti olan Singalong Shuttle projesinin amacı elektrikli bir otomobil ile temiz ve çevreci bir çözüme yönelmenin rahatlığını ve kolaylığını insanlara anlatmak. Bir yandan da 2000 elektrikli otomobil şarj istasyonu ile Nordik ülkeler içinde şarj istasyon ağına sahip olan Fortum hakkında bilinirlik yaratmak. Aynı zamanda da araçların elektrikle ne kadar sessiz çalışabildiğini de göstermek.

Carpool Karaoke ile araç paylaşım uygulamalarını bir araya getiren bu projenin videosu da eğlenceli anlarla dolu. Pek çok müzik festivali için uygulanabilirliği yüksek olan bu projeyi Fortum, başka festivallere de taşıyacak mı göreceğiz.

Görsel: Fortum