Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Bankacılık Sektörü Haziran 2013 Dijital Raporu

Bankacılık Sektörü Haziran 2013 Dijital Raporu

Hesaplabakalim.com'un bankacılık sektörünün dijital platformlardaki performansını ölçtüğü raporu yine ilk olarak Bigumigu'da.

Hesaplabakalim.com’un her ay yayımladığı, bankaların dijital dünyadaki kendi performanslarını ve rakiplerin durumunu karşılaştırmalı olarak görebilmelerini sağlayan Dijital Bankacılık Ligi Haziran 2013 sayısı yayımlandı. Bankaların sosyal medyadaki Facebook beğeni ve konuşulma sayısı, Twitter takipçi sayısı, Twitter Klout puanları, web sitelerinin Alexa sıralaması, Apple Store’dan en çok indirilen bankacılık uygulamaları, bankacılık ve finans sektörüyle ilgili yükselen arama trendleri raporda yer alıyor.

Haziran ayı itibariyle Türkiye’deki bankaların toplam Facebook hayran sayısı 7.523.980 kişi oldu. İlk 3’te sırasıyla Garanti Bankası, Akbank ve TEB bulunuyor. Bu ay hayran sayısı bakımından en çok büyüyen banka %18,33’lük büyüme ile ParafCard (Halkbank) olurken, sırasıyla onu CardFinans (%13,44) ve Exi26 (Akbank) (%10,73) takip etti.

Haziran ayı itibariyle Türkiye’deki bankalar hakkında Facebook’ta toplam 32.334 kez konuşuldu. İlk 3’te sırasıyla Denizbank, TEB ve Vakıf Bank bulunuyor. Haziran ayında Facebook’ta konuşulma oranı en çok artan banka %318,23’lük büyüme ile Vakıf Bank olurken, Finansbank Enpara.com %34,13’lik büyümeyle Vakıf Bank’ı takip etti. Konuşulma sayısı azalan banka ise %99,63’lik bir düşüşle Bank Asya oldu.

Haziran ayının Twitter Klout puanı en yüksek bankası 78 puanla Akbank oldu. Garanti Bankası 77 ve Türkiye İş Bankası 60 puanla Akbank’ı takip ediyor.Türkiye’deki bankaların 2013 Haziran ayı Alexa web site sıralamasında ilk 100’de 3 tane banka var.