BYD ATTO 3
Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Bankacılık Sektörü Ağustos 2013 Dijital Raporu

Bankacılık Sektörü Ağustos 2013 Dijital Raporu

Hesaplabakalim.com'un bankacılık sektörünün dijital platformlardaki performansını ölçtüğü raporu yine ilk olarak Bigumigu'da.

Hesaplabakalim.com’un her ay yayımladığı, bankaların dijital dünyadaki kendi performanslarını ve rakiplerin durumunu karşılaştırmalı olarak görebilmelerini sağlayan Dijital Bankacılık Ligi Ağustos 2013 sayısı yayımlandı. Bankaların sosyal medyadaki Facebook beğeni ve konuşulma sayısı, Twitter takipçi sayısı, Twitter Klout puanları, web sitelerinin Alexa sıralaması, App Store’dan en çok indirilen bankacılık uygulamaları, bankacılık ve finans sektörüyle ilgili yükselen arama trendleri raporda yer alıyor.

Ağustos ayı itibariyle Türkiye’deki bankaların toplam Facebook hayran sayısı 8.092.720 kişi oldu. İlk 3’te sırasıyla Garanti Bankası, Akbank ve TEB bulunuyor. Bu ay hayran sayısı bakımından en çok büyüyen banka %8,60’lık büyüme ile Yapı Kredi World olurken, sırasıyla onu CardFinans (%8,56) ve Vakıfbank (%5,05) takip etti.

Ağustos ayı itibariyle Türkiye’deki bankalar hakkında Facebook’ta toplam 74.087 kez konuşuldu. İlk 3’te sırasıyla TEB, Türkiye İş Bankası, Bonus Card ( Garanti Bankası) bulunuyor. Ağustos ayında Facebook’ta konuşulma oranı en çok artan banka %673,67’lik büyüme ile Türkiye İş Bankası olurken, sırasıyla Finansbank (%114,87) ve TEB (%99,19) Türkiye İş Bankası’nı takip etti.

Ağustos ayında Twitter takipçi oranı en çok artan banka %549,07’lik büyüme ile CardFinans olurken, sırasıyla ING Bank Türkiye (%30,33) ve Finansbank (%29,87) CardFinans’ı takip etti.

Ağustos ayının Twitter Klout Puanı en yüksek banka; Akbank (78) oldu. Garanti Bankası (77) ve Türkiye İş Bankası (58) Akbank’ı takip ediyor.