Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Audi Q3 #twikaye – advertorial

Audi Q3 #twikaye – advertorial

Yeni Audi Q3'ün lansman kampanyası, sosyal medyayı da merkezinden içine alan bir projeyle hayata geçti.

Audi'nin kompakt SUV'si Q3, bir SUV'nin tüm avantajlarını sunarken, kompakt segmentin de pratikliğini içinde barındırıyor. Bu özelliğiyle, Twitter'ın "140 karakter sınırıyla kendini başarılı şekilde ifade edebilme" kurgusuna da uyan ürün konumlandırması, #twikaye'nin doğuş noktası oldu. Projede, #twikaye etiketini kullanarak kendi hikayesini anlatan her Twitter kullanıcısı, Audi'nin Q3'te başardığını Twitter'da başarmış oluyordu.

Proje, yayına girdikten 2 saat sonra Twitter'da trending topic olmayı da başardı. 

Ajans: Promoqube
Proje Yöneticisi: Itır Tolun
Konsept Geliştirme ve Trend Danışmanlığı: Bigumigu
Tasarım: Workattack
Developer: Serkan Yılmaz
Koordinatör: Tancan Fümen
Metin Yazarı: Ezgi Platin, Akın Kalan


Reklam Filmi Ajans: DDB&Co.
Yaratıcı Ekip: Ali Hikmet Yavuz, Ali Erdener Demir,Cüneyt Özalp, Melih Ediş, Ali Yiğit Gümüş, Özlem Özel, Tolga Mutlu
Müşteri İlişkileri Grubu:  Gülin Erdoğan, Başak Zileli
Prodüksiyon Firması: Anima

 

BASIN BÜLTENİ

Anlatacak Twikaye’n varsa
Twitter’da paylaş! 
 
Doğuş Otomotiv-Audi, Twitter için geliştirilen özel bir projeyle, tüm Twitter camiasını kendi hikâyesini anlatmaya çağırıyor. Twikaye adlı projede #Twikaye ile sonlanan tweet’ler, Audi’nin oluşturduğu www.twikayeler.com mikro sitesinde de yayınlanıyor.
 
Kullanıcılar bu sitede ünlüler ve Twitter ünlülerinin de oluşturacağı twikayeleri oylama, yorumlama ve paylaşma fırsatı buluyor.
 
Doğuş Otomotiv-Audi Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bir projeyle, sosyal medya dünyasına yep yeni bir dinamizm ve heyecan getiriyor. Audi, kompakt SUV segmentindeki yeni modeli Q3’ün tanıtımı ile eş zamanlı başlattığı Twikaye projesiyle,  yaşlısından gencine, ünlüsüne, yazarına, sanatçısına kadar tüm Twitter camiasını kendi hikâyesini 140 karakter ile anlatmaya çağırıyor.
 
Modern dünyada başarının anahtarı; büyük hikayeleri akıllıca anlatmak." sloganından yola çıkan Audi Q3 ile örtüştüğüne inandığımız, Q3'ün lansmanıyla eşzamanlı çalışarak oluşturduğumuz bir Twitter projesidir.
 
Ünlüler Audi Q3’ü test edip, Twikaye’lerini paylaşacak
Twitter’da #Twikaye hashtag’i barındıran Tweet’ler, aynı anda www.twikayeler.com adlı mikro sitede de yayınlanıyor. Kullanıcılar, bu mikro sitede oluşturulan Twikaye’leri oylama, yorumlama veya retweet etme fırsatı buluyor. Sitenin sağ tarafındaki özel bir bölümde de ünlü ve Twitter ünlülerine ait twikayeler yer alıyor. Bu proje kapsamında, ünlü isimlere ve blogger'lara test etmeleri için Audi Q3’ler de tahsis ediliyor. Bu isimler sonrasında, Q3 ile ilgili deneyimlerini yine Twitter üzerinden paylaşıyorlar.
 
 ”Modern yaşamın başarı anahtarı uzun hikayeleri akıllıca anlatmak”

Twikaye projesinin Audi markasının dinamizmini temsil ettiğini söyleyen Doğuş Otomotiv-Audi Genel Müdürü Gino Bottaro, “Sosyal medya hayatımıza çoktan girdi. Artık hayatımız sosyal medyaya girmeye başladı. Audi olarak  biz de iletişimin sosyal medyaya tamamen entegre olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple de Türkiye’de satışa sunduğumuz en yeni modelimiz olan Q3’ün lansmanını online bir proje ile yapmaya karar verdik. Audi Q3, yeni standartlar oluşturmak için tasarlanmış kompakt bir SUV… #Twikaye’ler ise kompakt hale getirilmiş uzun hikâyeler… "Modern dünyada başarının anahtarı uzun hikâyeleri akıllıca anlatmak" sloganından yola çıkarak, Twikaye’nin hem Audi Q3'le hem de Twitterla örtüştüğüne inanıyoruz” diye konuştu. 

Ünlüler hikayelerini özetleyecek

Projeye yurtdışından ve yurtiçinden bir çok ünlü isim, dijital dünyanın fikir liderleri hikayelerini yazarak katıldılar. Önümüzdeki günlerde başka ünlüler de projeye dahil olacaklar.