Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Yaratıcılık ve Yapay Zekâ GençYaratıcı Festival’de

Yaratıcılık ve Yapay Zekâ GençYaratıcı Festival’de

Konuşmacıları arasında Bigumigu’nun Eş-Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Yalçın Pembecioğlu’nun da bulunduğu 'GençYaratıcı Festivali' bugün başlıyor.

İzmir Ekonomi Üniversitesi tarafından düzenlenen ve reklam, tasarım, sinema, yazılım gibi yaratıcı sektörlerden çok sayıda ismin öğrencilerle buluşacağı ‘GençYaratıcı Festival’ bugün başlıyor. 23-24 Mayıs tarihlerinde ‘Yapay Zeka ve Yaratıcılık’ ana temasıyla İzmir’deki lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra profesyonellerin de katılımına açık olacak festivalin ilk günü çevrim içi, ikinci günü ise İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

İEÜ GençYaratıcı Ajans Yöneticisi Gözde Çeviker, “Eskiden yaratıcı endüstrilerin İstanbul’da bir kümelenmesi vardı. Yapay zeka ile birlikte bu durum değişiyor. Bu festival, iş hayatının dikkatinin İzmir’e çekilmesi ve şehrin tanıtımının yapılması açısından önemli bir fırsat. İzmir, bu konuda merkez ve güç haline gelebilecek.” ifadelerini kullandı.

Konuşmacıları arasında Bigumigu’nun Eş-Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Yalçın Pembecioğlu’nun da bulunduğu GençYaratıcı Festival’in konukları arasında Ercan Kesal, Emir Kapancı, Ozan Sihay, Taylan Demirkaya, Fatih Tüylüoğlu, Özge Güven, Volkan Dalkılıç, Ali Koç, Elif Çetin, Bager Akbay ve Erdem Erkul gibi alanlarının önde gelen isimleri bulunuyor.

Festival kapsamında katılımcılara yapay zeka teknolojilerini yakından tanıma ve kendi yaratıcı projelerini geliştirme imkanı sunacak paneller, söyleşiler, eğitimler ve atölye çalışmalarının yanı sıra yeni fikir ve projelerin ortaya konacağı bir de yarışma düzenlenecek. İzmir Ticaret Odası’nın desteğiyle hayata geçen organizasyona katılım ücretsiz. GençYaratıcı Festival’e katılmak isteyenler gencyaratici.ieu.edu.tr adresinden kayıt yaptırılabilirler.

Görseller: İzmir Ekonomi Üniversitesi