Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Teknolojiyi Çocuk Parkına Taşıyan Oyun Topu

Teknolojiyi Çocuk Parkına Taşıyan Oyun Topu

Hackaball ışık, renk ve sesle çocukların yaratıcılığını besliyor.

Teknolojinin değişimi çocukların oyun anlayışını da etkiliyor. Oyun, çocuklar için parka gitmekten tablet ve bilgisayarlara taşınınca, onların iletişim kanalını da değiştirdi. Hackaball ise bu ikisi arasında köprü olmayı amaçlayan bir tasarım. Avuç büyüklüğündeki bu top, akıllı telefon bağlantısıyla her çocuğa kendi oyun modunu yapmasını sağlıyor.

Işık, ses ve renklerle kontrol edilen Hackaball, sektirme veya çevirme gibi aksiyonlardan ses kaydedip alarm kurmak gibi farklı modları içinde barındırıyor. Çocukların birlikte ve tek başına eğlenebileceği, gönül rahatlığıyla fırlatabilecekleri minik bir bilgisayar olarak tasarlanmış. Hatta oyun oynadıkça yeni modlar açılıyor. Böylece çocuklar yeni şeyler başarmanın da tadına varabiliyor.

Çocukların teknolojiyle içe kapanacağı endişesini taşıyan ebeveynlerin de yüreğine su serpecek yöntemleri bulunuyor. Karşılıklı oynama seçeneğiyle çocuklar favori oyunlarıyla birbirine karşı oynayıp en yüksek skor için yarışabiliyor. Kazanan ise eğlence oluyor.

Kickstarter üzerindeki fonlanma sürecini 2 Nisan’da tamamlayan proje şu an ilk sahipleri için hazırlanıyor. Ön sipariş dönemine geçen Hackaball, sene sonunda çocukların erişebileceği yerlerde olmayı amaçlıyor.

Görsel; Kickstarter