Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Hyundai’nin Boş Araç Konvoyu

Hyundai’nin Boş Araç Konvoyu

Hyundai araç takip asistanı teknolojisini sürücüsüz bir konvoyla gösteriyor.

Hyundai’nin geçtiğimiz hafta yayına aldığı yeni filmi, markanın sürücü destek teknolojilerinde ulaştığı noktayı özetliyor. Volvo Trucks’ın bu yıl Cannes Lions’da ödülleri süpüren “Live Stunts” projesindeki gibi canlı bir gerçek testle tanıtılıyor özellik. 

Projede Hyundai’nin bizde satılmayan Genesis ürününün 2015 model versiyonlarından oluşan bir konvoyu izliyoruz. Bu araçlardaki ASCC (Advanced Smart Cruise Control), AEB (Automatic Emergency Braking System), ve LKAS (Lane Keep Assist System), adlı sistemler sayesinde izlediğimiz filmi çekebilmek mümkün olmuş. Marka proje için özel bir sayfa hazırlamış, detaylı bilgilere oradan ulaşabilirsiniz: http://brand.hyundai.com/en/challenge/for-technolo… Bu da projenin kamera arkası videosu:

Bu arada özellikle sıkışık trafikte araçların birbirini otomatik olarak izlemesi teknolojileri üzerinde Honda ve Volvo gibi birçok firma çalışıyor. Volvo’nun bu teknolojiyi 2012’den beri duyurmasına rağmen Hyundai’nin bu başarılı filmle iletişimde önemli bir fark yakaladığını belirtmeliyim.

Not: Volvo ve Volvo Trucks birbiriyle ilişkisi olmayan şirket ve markalar.