Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Dove, Kadın Fotoğraflarına Bakan Erkeklerin Kalp Atışlarını Ölçtü

Dove, Kadın Fotoğraflarına Bakan Erkeklerin Kalp Atışlarını Ölçtü

Dove, Dove Beleza Real platformununun tanıtımı için erkeklerin model fotoğraflarını hayatlarındaki gerçek kadınlarla karşılaştırdığı, kalp atışlarına dayanan bir deney gerçekleştirdi.

Dove, dış görünüşleriyle barışık yaşamaları konusunda kadınları yüreklendirmek için Dove Beleza Real dijital platformunu duyurdu ve platformu tanıtmak amacıyla sosyal deneye dayanan bir kampanya hazırladı. “Gerçek güzellik” kavramına ve kadına odaklı kampanyanın başrolündeyse bu defa erkekler yer aldı.

Deney için seçilen farklı yaş gruplarından bir grup erkeğe öncelikle tanımadıkları kadınların fotoğrafları gösterildi ve bu sırada parmaklarına takılan nabız ölçer ve yanı başlarına yerleştirilen monitörle kalp atışları gözlemlendi.

Kadın güzelliğini tanımlamaları istenen erkeklerin, hiç tanımadıkları kadınları tanımlarken biraz çekingen davrandıkları ve güzel, çekici, tatlı gibi yüzeysel kelimeler seçtikleri görülürken, kalp ritmlerinde aşırı bir hızlanma gözlemlenmiyor. Modellerin ardından ise erkeklere hayatlarında yer edinen; kızları, eşleri, büyükanneleri, kız kardeşleri ve anneleri gibi kadınlar gösteriliyor. Kalp atışları hızlanan ve zaman zaman gözleri dolan erkekler, onları tanımlarken kelimeleri adeta cımbızla seçer gibi özenle seçiyor. Dove, Black Ship Lisbon’la birlikte hazırladığı reklam filmi ile gerçek güzelliğin kalbe dokunduğunu bir bakıma kanıtlamış oluyor.

Künye:

Marka: Dove
Ajans: Black Ship Lisbon
Yaratıcı Yönetmen: Henrique Neves
Metin Yazarı: Henrique Neves
Sanat Yönetmenleri: Daniel Neves, Luis Stone
Proje Yöneticisi: Frederico Ferreira
Görüntü Yönetmenleri: Carlos Cipriano, Duarte Domingues
Post Prodüksiyon: BAMPSes: Sound Station

Görsel: YouTube