Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı
Citroën’den Yol Tutmasına İlaç Gibi Gözlük

Citroën’den Yol Tutmasına İlaç Gibi Gözlük

Seetroën marka gözlükler sayesinde artık yol tutması belli bir seviyeye kadar geçmişte kalabilecek ve yol tutan kişilerde özgürce bir şeyler izleyip okuyabilecekler.

Otomobille bir yerden bir yere seyahat etmek her zaman çok keyif veren bir şey olmuştur. İnsan zaten her zaman göç eden bir varlık olduğundan hareket bizim için çok doğal bir eylem diyebiliriz. Ama tabii hepimizin bünyesi harekete aynı şekilde tepki veremiyor. Kimimiz yolda gazete okundu mu kötü olabilir, kimimiz bir şey izlerken bir anda midesi bulanmaya başlayabilir.

Citroën’in yeni kampanyasının reklamında açıkladığı veriye göre her 3 kişiden 1 kişiyi yol tutuyormuş. Herkesin konforlu bir şekilde seyahat etmesini arzulayan Citroën de bu veriden faydalanarak yepyeni bir ürün sunuyor yol tutan kişilere.

%95 Verim Alan Yol Kurtaran Gözlükler

Seetroën isimli bu projede Citroën 30 milyon Avrupalının yol tutmasından muzdarip olduğunu fark ediyor. BETC Group ajanslarından Traction’ın markayla birlikte geliştirdiği kampanyada yol tutmasına ilaç gibi gelecek bir gözlük tasarlanıyor. Gözlüğü bu kadar özel yapan taktığınızda yol tutmasını engelleyecek camlarının olması.

Yol tutması ya da hareket hastalığı görme ve denge hissi arasındaki algı farkından kaynaklanan bir sorun. Üretilen Seetroën gözlükleri de Boarding Ring denen bir teknolojinin camlarını kullanıyor. Bu teknoloji Fransız bir girişim tarafından geliştirilen patentli ve test edilmiş bir paramedikal cihaz olarak literatürde. %95 verimlilik oranına sahip bu gözlükler sayesinde 10 dakikadan az süren yol tutması vakalarında sayıca azalma görülebiliyor.

Gözlüğün içerisinde kullanılan renkli sıvılar göz çevresinde düzenlenmiş halkalarda ön cephede sağ-sol ekseninde aynı zamanda ön-arka denen sagittal yönde hareket ediyorlar. Bu renkli sıvıların hareketi de görüşü ve iç kulağı yeniden senkronize edebiliyor.

Gözlükler başlangıç olarak sınırlı sayıda üretilecek lakin sonrasında ön sipariş alımına göre üretiminin devam edeceğini söylüyorlar. Reklam kampanyalarının ve markaların sadece bir şey satmaya değil aynı zamanda bir ihtiyaca da hizmet etmesi harika bir şey. Umarım gelecekte markalar ürünlerini satarken daha çok farklı ihtiyaçları da göz önünde bulundururlar.

Künye:
Reklamveren: Citroën
Müşteri Yönetimi: Arnaud Belloni, Claudine Borel & Stéphane Barbat
Ajans: Traction (BETC Group)
Ajans Yönetimi: Bertille Toledano, Hugues Reboul, Julien Grimaldi & Emmanuelle Woerhel
Sorumlu Yaratıcı Yönetmen: Stéphane Xiberras
Yaratıcı Yönetmen: Nicolas Lautier
Sanat Yönetmneleri: Julien Lefèvre & Antoine Montes
Reklamyazarı: Alban Gallée
Yaratıcı Teknoloji & Sorumlu Yapımcı: Bao Tu Ngoc
Stratejik Planlama: Philippe Martin Davies
Tasarım: 5.5
Prodüksiyon Şirketi: Fury
Yönetmen: Kids Go First

Görsel: YouTube