Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Biz Yetişkinler Ne Ara Bu Kadar Sıkıcı Olduk?

Biz Yetişkinler Ne Ara Bu Kadar Sıkıcı Olduk?

Land Rover, 70. yaşını geçmiş mirasını göstererek değil; tamamen çocuklara odaklanarak ve onların içindeki yaşam coşkusunu vurgulayarak kutluyor.

Land Rover bu yıl 70. yaşını kutluyor. 70 yıla rağmen maceracı ruhunu hala kaybetmediğini vurgulamak isteyen marka; bunu geçmişe dönük, nostaljik bir bakışla ya da marka mirasına vurgu yaparak kutlamıyor.  Onun yerine geleceğe bakarak çocukları odağına koyan bir filmle çıkıyor karşımıza.

Reklam ajansı Spark 44 tarafından yaratılan “70 Years Young” kampanyasının filminde, tek bir Land Rover araç bile görmek mümkün değil. 70 saniyelik filmde gördüklerimiz, etrafta koşup oynayan, birbirinden sevimli çocuklar. Farklı ülke ve kültürlerden  çocuklar kameraya bakarak biz yetişkinlere, bizim de bir zamanlar onlar gibi olduğumuzu hatırlatıyor ve soruyor: “Peki ne oldu?”

Genç olmanın, keşfetmenin, merakın, eğlencenin gerçekte ne demek olduğunu bizlere anımsatan çocuklar yetişkin hayatının sıkıcılığına da değiniyor. “Tek yaptığınız sıkıcı şeyler, alışveriş ve iş, bir de ekonomiden bahsetmek” diyorlar bize. Sonra da bizi yeniden genç olmaya çağırırken hepimizin büyümek zorunda olduğumuzu ama bunun yaşlanmak anlamına gelmediğini söylüyorlar.

land rover_spark 44_70 years young_abd_bigumigu_

Oyuncu Olmayan Çocuklar, Gerçek Mekanlar

You are Here yapım şirketinden Joe Connor tarafından yönetilen filmde dünyanın dört yanından oyuncu olmayan çocuklar kullanılmış. Bulgaristan’dan Nepal’e pek çok ülkede yapılan çekimler filmle tatlı bir gerçeklik ve kültürel doku kazandırmış. Hatta gerçek mekanların kullanıldığı filmde, Nepal’deki bir hastanede yönetmen kene kurbanı bile olmuş.

Yetişkin olmanın sıkıcılığını vurgularken markanın ruhundaki keşif duygusunu çocuklar aracılığıyla veren film, televizyonda ve dijital platformlarda yayına giriyor.

Künye:

Reklamveren: Land Rover
Reklam Ajansı: Spark 44
Küresel Yetkili Yaratıcı Yönetmen: Brian Fraser
Yaratıcı Yönetmen: Mike Boles, Jerry Hollens
Ajans Yapımcısı: Roz Prentice, Alex Rofaila
Küresel Müşteri İlişkileri Başkanı: Jonathan Hill
İş İlişkileri Yönetmeni: Jon Busk
Müşteri İlişkileri Yönetmeni: Gordo Whittaker
Müşteri İlişkileri Yöneticisi: David Hampton
Yapım Şirketi: You Are Here
Yönetmen: Joe Connor
Yapımcı: Jeremy Goold
Yapım Asistanı: Annelise Meisel
Görüntü Yönetmeni: Justin Brown
Kurgu: Tenthree
Kurgucu:  Ellie Johnson
Ses: Wave
Ses / Miksaj: Jack Sedgwick, Tony Rapaccioli
Post Prodüksiyon: Cheat
Renklendirme: Toby Tomkins
Müzik Süpervizörü: CORD Worldwide
Aranjman: Chris Hill
Müzik: Rossini “Largo Al Factotum” Barber of Seville aranjmanı

Görsel: YouTube