Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

IKEA Stili Yemek Tariflerini Katla, Kıvır, At Fırına [Cannes Lions 2017]

IKEA, Kanada'daki mağazalarındaki promosyon çalışması için IKEA'nın klasik talimatlarına benzer bir mantıkta yemek tarifleri hazırladı.

IKEA kolaylık ve pratiklik üzerine kurulu bir marka. Tüm mobilyaları basit talimatlarla herkes tarafından yapılabiliyor. Peki bu kolaylık hayatın başka anlarına da taşınamaz mı? Örneğin yemek pişirme konusunda? Leo Burnett Toronto tarafından yaratılan "Cook This Page" (Bu sayfayı pişir) kampanyası, işte bu soruna el atıyor ve yemek pişirmeyi de IKEA-vari bir anlayışla yeniden tanımlıyor.

Cook This Page, mağaza içi bir promosyon çalışması olarak başlamış. Koleksiyon, pişirilebilir kağıt üzerine, yenebilir mürekkeple basılmış yemek tariflerinden oluşuyor. Adım adım verilen talimatlar, malzemelerin oranlarının birebir şekilde betimlendiği çizimlerle birlikte yer alıyor. Tabii her tarifte belli başlı IKEA mutfak ürünleri de kullanılmış. Dolayısıyla tek yapmanız gereken malzemeyi almak, posterin üzerine yerleştirmek, posteri rulo yapıp fırına vermek. Tam bir IKEA yemeği: Pratik, hızlı ve herkesin yapabileceği gibi.

Posterler, Kanada'daki IKEA mağazalarında yemek pişirmenin kolaylığını anlatan etkinliklerle desteklenmiş. 18 IKEA mağazasında bu etkinlikler sırasında ve sonrasında dağıtılan 12.500 poster saatler içerisinde müşteriler tarafından kapışılmış.

ADC, One Show, D&AD ve ANDY Awards gibi reklam yarışmalarında ödülleri toplayan kampanya; Cannes Lions 2017'de Outdoor (Açık Hava) kategorisinde Gold Lion aldı.

Görsel: YouTube

| REKLAM


Bigumigu Yazarı
Bunlar da ilginizi çekebilir
REKLAM