Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Vodafone, Uzaktaki Aşıkları 4 Bucak G’yle Buluşturuyor

Vodafone, Uzaktaki Aşıkları 4 Bucak G’yle Buluşturuyor

Vodafone, #4bucakG kampanyasının üçüncü reklam filmininde, yerden göğe kadar aşık olanları sevdiklerine telefonda söyledikleri türkülerle yakınlaştırıyor.

Türkiye’nin dört bir yanını #4bucakG kampanyasıyla kapsama alanına alan Vodafone, memleket hikayeleri anlatmaya İzmir’in efelerinin oynadığı zeybek, Karadeniz’in meşhur oyunu horon; Konya, Batı Karadeniz, Güney Marmara’da oynanan kaşık oyunu; Doğu, Güney Doğu ve Orta Anadolu’nun halay gibi halk oyunlarını “Vodafone’dan tüm Türkiye’ye #4bucakG” isimli reklam kampanyasına taşıyarak başlamıştı.

Vodafone, 4 bucak G kampanyasına ait serinin 2. reklamında Urfa’da ses, saz ve söz sohbetlerinin yer aldığı Sıra Gecesi temasını işledi. “Gönül telini titreten hasretlere Vodafone #4bucakG” adını taşıyan ve doğup büyüdüğü yerden uzakta çalışmak zorunda olduğu için hasretlik çekenlere armağan edilen reklam filminde, memleketindeki gönül dostlarının arasında olamasa da onlara Vodafone’la bir telefon kadar yakın olan bir gece bekçisi, Sıra Gecesi’ne seslendirdiği duygusal bir türküyle dahil oluyor.

Serinin, Y&R Team Red İstanbul imzasını taşıyan son filmi “Yerden göğe kadar aşıklara Türkiye’nin 4.5G lideri Vodafone’dan 4 bucak G”de ise bu kez karşımıza tünel inşaatında çalışan emekçiler çıkıyor. Hep birlikte öğle yemeği yemek için toplanan emekçiler, aralarında Mustafa arkadaşlarının olmadığını fark ediyor. Diğerlerini meraklandıran Mustafa’nın ise köyündeki sevdalısına Karadeniz’e ait sevilen aşk türkülerinden “Ha Bu Ander Sevdaluk”u söylemek için sakin bir yere çekildiği anlaşılıyor.

Künye:

Reklamveren: Vodafone
Reklam Ajansı: Y&R Team Red İstanbul
Yönetici Kreatif Direktör: Ayşe Aydın
Kreatif Direktör: Erkan Kaya, İlker Dağlı
Art Direktör: Mustafa Özmal
Reklam Yazarı: Melik Atalay, Can Arabacılar
Müşteri İlişkileri: Deniz Atalay, İpek Kardeşler
Reklamveren Yetkilisi: Fatih Uysal, Bilge Çiftçi, Onur Gargılı, Ece Yürüal
Stratejik Planlama: Bediz Eker, Serra Akyel
Ajans Prodüktörü: Hüseyin Bilir
Prodüksiyon Şirketi: Kala Film
Yönetmen: Fatih Kızılgök
Post Prodüksiyon: 1000 Volt

Görsel: YouTube