Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı

Yaratıcı Fikirler

Gündelik sorunlara akıllıca çözümler, hayatı kolaylaştıran tasarımlar, zekice düşünülmüş ürünler, kalıpların dışında fikirler.

Bigumigu, Akbank iş birliğiyle yaratıcı fikirleri inceliyor. Teknoloji, endüstriyel tasarım, ürün ve moda tasarımı gibi alanlardan farklı çözümleri sunuyor. Piyasaya sunulmuş veya henüz fon toplama ya da prototip aşamasındaki akıllı projeleri detaylarıyla ele alıyor. 

Hemen hemen her tip insana seslenebilecek bu fikirler arasında akıllı oyuncaklar da yer alıyor, hastaların hayatını kolaylaştıran projeler de, bilişim veya robotik teknolojisini kullanarak üretimi hızlandıran işler de… Alanı ne olursa olsun, Akbank Yaratıcı Fikirler’in amacı alışılmışın dışında bir çözüm sunan, daha önce düşünülmemiş fikirleri tanıtmak. Böylece yaratıcı bakışın hayata nasıl dokunabildiğini vurgulamak.

 

Hövding

Bisikletçiler için hava yastıklı kask: HövdingDetaylar: https://bigumigu.com/haber/bisikletciler-icin-hava-yastikli-kask/

Bigumigu paylaştı: 14 Eylül 2018 Cuma

Bisikletçiler İçin Hava Yastıklı Kask

İsveçli geliştiricilerin tasarladığı kask sadece kötü anlarda ortaya çıkarak şiddeti sıfırlıyor.

TASARIM

Kumdan mandalalar yapan kinetik sanat sehpası: Sisyphushttp://bigumigu.com/haber/kum-mandalalarini-yeniden-yorumlayan-robot/

Bigumigu paylaştı: 6 Ekim 2016 Perşembe

​Kum Mandalalarını Yeniden Yorumlayan Robot

“Sisyphus Machine”, geleneksel Zen kum bahçelerinin modern bir yorumu gibi.

TEKNOLOJİ